17:02 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (74)
  30

  Labiausiai nukentėjusiose apgyvendintose teritorijose viršijimų, susijusių su dioksinais ir furanais, nenustatyta

  VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Alytuje atlikti dirvožemio tyrimai parodė, kad cheminių medžiagų koncentracijos neviršijo ribinių verčių, pirmadienį paskelbė Aplinkos ministerija.

  Spalio 30 dieną Lietuvos geologijos tarnybos specialistai surinko dirvožemio nuograndas. Mėginai buvo imti labiausiai nukentėjusiose, pagal vadinamąją vėjų rožę, apgyvendintose teritorijose — Miklusėnų gyvenvietėje ir Putinų bei Panemunės mikrorajonuose.

  "Tyrimų rezultatai rodo, kad viršijimų, susijusių su dioksinais ir furanais, nenustatyta, o atskirų dioksinų kiekiai yra net žemiau aptikimo laboratoriniu metodu ribos", — skelbiama ministerijos pranešime.

  Be to, buvo vertinamas suminis toksiškumo ekvivalentas. Kadangi Lietuvoje dioksinų ribinės vertės dirvožemyje nėra reglamentuotos, remtasi kitų šalių praktika. Nustatytas maksimalus galimo toksiškumo ekvivalentas siekia 3,9 ng/kg s.g. ir yra nereikšmingas, palyginti, pavyzdžiui, su JAV techninėmis gairėmis, kur ribinis suminio toksiškumo ekvivalentas gyvenamosios teritorijos dirvožemyje yra 240 ng/kg s.g.

  Ribinių verčių neviršijo ir sunkieji metalai bei policikliniai aromatiniai angliavandeniliai. Nedidelis šių medžiagų padidėjimas užfiksuotas keliose Alytaus vietose (Žemaičių ir Žibuolių gatvėse, Užubalių ir Pergalės g. sankryžoje) ir Miklusėnuose.

  Gaisras gamykloje "Ekologistika" kilo spalio 16-osios naktį. Gaisrą pavyko užgesinti tik po dešimties dienų.

  Sudegė beveik dviejų tūkstančių kvadratinių metrų plotą užimančios panaudotų padangų sandėliavimo patalpos. Gaisro padariniai paveikė Alytaus ir jo rajono teritorijas, kuriose gyvena beveik 64,5 tūkstančio žmonių. 

  Anksčiau savivaldybės meras Nerijus Cesiulis pranešė, kad gavo vandens iš gaisravietės Pramonės gatvėje tyrimų rezultatus. Gauti duomenys rodo, jog vandenyje kenksmingi junginiai kelis kartus viršija normą. Tuo tarpu savivaldybė nuolat gavo rekomendacijas iš Aplinkos ministerijos ir joms pavaldžių įstaigų, kad tą vandenį per valymo įrenginius reikia leisti į Nemuną.

  Temos:
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (74)

  Dar šia tema

  Konservatoriai prašo užtikrinti objektyvų Alytaus gaisro tyrimą
  Alytaus miesto savivaldybė papasakojo apie geriamojo vandens kokybę mieste
  Gesinusiems gaisrą Alytuje ugniagesiams skirtos premijos
  Tegai:
  Alytus

  Svarbiausios temos