07:29 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Kas dešimto lietuvio būstas neturi tualeto, prijungto prie kanalizacijos, panaši situacija yra ir kaimyninėje Latvijoje

  VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Tarptautinę tualetų dieną "Eurostatas" suskaičiavo, kiek ES gyventojų gyvena be tualeto, prijungto prie kanalizacijos.

  Tarptautinė tualetų diena kasmet minima lapkričio 19 dieną. JT duomenimis, daugiau nei pusei pasaulio gyventojų — 4,2 milijardo žmonių — nėra prieinamas saugus vandens tiekimas ir kanalizacija. Dėl netinkamų sanitarijos sąlygų per metus vidutiniškai miršta apie 420 tūkstančių žmonių. Šios sąlygos sukelia tokias ligas kaip vidurių šiltinė, šistosomozė ir žarnyno parazitozė.

  Kasmet dėl neprieinamumo prie švaraus vandens ir sanitarinių sąlygų miršta 297 tūkstančiai vaikų iki penkerių metų amžiaus. Vaikai, gyvenantys karinio konflikto šalyse, penkis kartus dažniau miršta nuo ligų, susijusių su švaraus vandens ir tualeto trūkumu, nei nuo karo veiksmų.

  ​2018 metais 2,1% ES piliečių neturėjo nuosavo tualeto, prijungto prie kanalizacijos — 1,2 procentinio punkto mažiau nei 2010 metais.

  Daugiau nei vienas iš keturių Rumunijos gyventojų neturi tokio tualeto (27,7%) — tai yra didžiausias procentas ES. Padėtis prasta ir Bulgarijoje (15,3%), Lietuvoje (10,6 %), Latvijoje (9,9%) bei Estijoje (5,3%).

  19 ES šalių būstų be nuosavo tualeto su kanalizacija skaičius buvo mažiau nei 1%, o Vokietijoje, Liuksemburge, Nyderlanduose ir Švedijoje šis skaičius buvo arti nulio.

  Dar šia tema

  Medikai primena, kad virusai plinta ne tik per kvėpavimo takus
  Ateina visuotinė Lietuvos "biotualetizacija"
  Šiauliuose sulaikytas kamerą viešajame tualete įmontavęs vyras
  Vokietijoje paraginta atsisakyti tualetinio popieriaus
  Tegai:
  tualetas, Lietuva, Eurostatas

  Svarbiausios temos