01:29 2019 Gruodžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Vilnius, Senamiestis, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje užregistruota mažiausia vyrų gyvenimo trukmė ES

  © Photo : Facebook / Vilniaus miesto savivaldybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  158

  Be to, Baltijos šalyse užfiksuotas didžiausias atotrūkis tarp lyčių. Pavyzdžiui, Lietuvoje moterys gyvena dešimčia metų ilgiau nei vyrai

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Baltijos šalių vyrai gyvena trumpiausiai ES, rodo statistikos agentūros "Eurostat" duomenys.

  Mažiausia gyvenimo trukmė užfiksuota Vidurio ir Vakarų Lietuvoje (69,7 metų). Kiti regionai yra Baltijos šalyse, Bulgarijoje, Vengrijoje ir Rumunijoje.

  Didžiausia gyvenimo trukmė užfiksuota Madrido rajone ir vakariniame Londone. 2015–2017 metų laikotarpiu šis skaičius siekė 82 metus. Italai ir britai gyvena šiek tiek trumpiau — vidutiniškai apie 80 metų.

  2015–2017 metais buvo tikimasi, kad vyrų gyvenimo trukmė Europos Sąjungoje (ES) sieks 78,1 metus. Vidutiniškai ES vyrai gyvena 5,4 metų trumpiau nei moterys.

  Didžiausias atotrūkis tarp lyčių taip pat užfiksuotas Vidurio ir Vakarų Lietuvoje, kur moterys gyvena vidutiniškai dešimčia metų ilgiau nei vyrai. Lyčių gyvenimo trukmės skirtumai taip pat buvo santykinai dideli (daugiau nei 7,5 metų) kitose Baltijos šalyse (Estijoje ir Latvijoje), keliuose Lenkijos regionuose, dviejuose rytiniuose Rumunijos regionuose ir Gvadelupos užjūrio departamente.

  Dar šia tema

  Lietuva atsidūrė tarp ES šalių su pačiais nelaimingiausiais gyventojais
  Lietuva lenkia Estiją pagal automobilių vagysčių skaičių
  Tegai:
  gyvenimo trukmė, Europos Sąjungos statistikos tarnyba "Eurostat", ES, Lietuva

  Svarbiausios temos