10:24 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (75)
  18

  Įvertinus laboratorinių tyrimų rezultatus, apribojimai tiekti žaliavinį pieną išlieka galioti 17 Alytaus rajono kaimų teritorijose, dar šešiuose kaimuose apribojimai atšaukti

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Alytaus rajono teritorija, galimai užteršta dioksinais, mažėja, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Atsižvelgus į naujausius  laboratorinių tyrimų išvadas, nuo praėjusio  penktadienio, lapkričio 15 dienos, apribojimai teikti žaliavinį pieną supirkimo punktams ar perdirbėjams bei naudoti jį asmeninėms reikmėms atšaukti Likiškių, Kaniūkų, Daugirdėlių, Jasunskų, Žiaunieriškių ir Rumbonių kaimuose. Šiuose kaimuose ištyrus žaliavinio pieno, žolės, želmenų, taip pat vaisių ir daržovių mėginius, taršos sunkiaisiais metalais, dioksinais ar kitomis kenksmingomis medžiagomis nenustatyta.

  Apribojimai išlieka galioti Navickų, Miklusėnų, Užbalių, Butrimiškių, Butkūnų, Kriaunių, Raudonikių, Dubėnų, Dubių, Taukotiškių, Genių, Karklynų, Kelmanonių, Vytautiškių, Paplanskų, Junonių ir Rutkos kaimų (17) teritorijose.

  Taršos tyrimai ir toliau intensyviai bus vykdomi 17 Alytaus rajono kaimų. 

  Gaisro paveiktoje teritorijoje esančių kaimų gyventojams ir ūkinių gyvūnų laikytojams ir toliau būtina griežtai laikytis VMVT specialistų rekomendacijų ir nurodymų: neganyti ūkinių gyvūnų lauke, nešerti parašais, kurie nebuvo apsaugoti nuo aplinkos taršos. Ūkininkai, turintys pasiruošę pašarų iš žolės, nušienautos ir užterštos teritorijos, neturi jų naudoti gyvulių šėrimui, kol neatlikti šių pašarų mėginių laboratoriniai tyrimai.

  Gaisras gamykloje "Ekologistika" kilo spalio 16-osios naktį. Tik po dešimties dienų jį pavyko užgesinti.

  Sudegė beveik dviejų tūkstančių kvadratinių metrų plotą užimančios panaudotų padangų sandėliavimo patalpos. Dėl gaisro į orą pateko daug sunkių kenksmingų dalelių. Vietiniams ūkininkams buvo uždrausta prekiauti tam tikru maistu, o gyventojai buvo raginami būti atsargūs.

  Gaisro padariniai paveikė Alytaus ir jo rajono teritorijas, kuriose gyvena beveik 64,5 tūkstančio žmonių. Preliminariais skaičiavimais, gaisro padaryta žala gamtai gali siekti daugiau nei 5 mln. eurų.

  Temos:
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (75)

  Dar šia tema

  Konservatoriai prašo užtikrinti objektyvų Alytaus gaisro tyrimą
  Alytaus miesto savivaldybė papasakojo apie geriamojo vandens kokybę mieste
  Ekologas įvertino Alytaus gaisro padarinius Kaliningradui
  Tegai:
  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), Alytus

  Svarbiausios temos