00:56 2020 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  13

  Priešmokyklinukų ir pirmokų nemokamiems pietums papildomai reikės apie 8,6 mln. eurų, vėliau kasmet papildomai reikės apie 17,4 mln. eurų

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Nuo 2020 metų pradžios planuojama pradėti tiekti nemokamus pietus priešmokyklinukams savivaldybių pasirinktose bendrojo ugdymo mokyklose, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Visiems Lietuvos priešmokyklinukams ir pirmokams nemokamus pietus ketinama pasiūlyti nuo kitų metų rugsėjo mėnesio.

  Pirmajame etape nuo sausio iki rugpjūčio mėn. pietus priešmokyklinukams planuojama tiekti švediško stalo principu. Sprendimą dalyvauti šiame etape jau yra išreiškusios 49 savivaldybės ir 251 mokykla, kitaip tariant, tai gali paveikti apie 4,5 tūkst. mokinių.

  Preliminariais skaičiavimais, 2020 metais priešmokyklinukų ir pirmokų nemokamiems pietums papildomai reikės apie 8,6 mln. eurų, vėliau kasmet papildomai reikės apie 17,4 mln. eurų.

  Po svarstymo dėl šių Socialinės paramos mokiniams įstatymo Seimas sutarė bendru sutarimu. Tam, kad naujos nuostatos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

  Šiuo metu nemokamas maitinimas užtikrinamas tik vaikams iš nepasiturinčių šeimų, jeigu šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį neviršija 183 eurų, neįskaičiuojant vaiko pinigų ir dalies darbo užmokesčio. Kitąmet pajamų riba, nuo kurios priklausys nemokamas maitinimas, pakils iki 187,5 eurų.

  Jeigu Seimas pritartų šiam siūlymui, nemokamus pietus papildomai gautų 49,6 tūkst. mokinių.

  Kaip europiečiai vertina savo vaikų ateitį

  Dar šia tema

  Nuo šiandienos Lietuvoje nebeprekiaujama vaikišku šampanu
  Tegai:
  mokiniai, nemokamas maitinimas

  Svarbiausios temos