12:09 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tikimasi, kad Patariamoji taryba palengvins bendradarbiavimą su jūrine bendruomene bei jūrų sektorių kuruojančiomis institucijomis, leis užtikrinti konstruktyvų dialogą, padės spręsti aktualius jūrinės veiklos reglamentavimo klausimus bei socialines problemas

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Susisiekimo ministerija inicijuoja Patariamosios tarybos sukūrimą, rašoma ministerijos pranešime.

  Toks sprendimas priimtas po susitikimo su jūrinio transporto sektoriaus ir valstybės institucijų atstovais. Tikimasi, kad Patariamoji taryba palengvins bendradarbiavimą su jūrine bendruomene bei jūrų sektorių kuruojančiomis institucijomis, leis užtikrinti konstruktyvų dialogą, padės spręsti aktualius jūrinės veiklos reglamentavimo klausimus bei socialines problemas.

  Patariamoji taryba sudaroma iš Lietuvos laivų savininkų, jūrininkų, VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų direkcijos ir kitų su jūrine veikla susijusių subjektų atstovų, valstybės institucijų, dalyvaujančių jūrinės politikos formavime ir įgyvendinime.

  Patariamoji taryba reguliariai rinksis ir svarstys jūrinei bendruomenei aktualius klausimus: tarptautinio reguliavimo ir ES teisėkūros aktualijas, šio reguliavimo tinkamą ir efektyvų įgyvendinimą Lietuvos nacionalinėje teisės sistemoje, poreikį tobulinti Lietuvos teisės aktus. Patariamojoje taryboje bus ieškoma būdų, kaip padidinti Lietuvos jūrinio sektoriaus konkurencingumą, plėtoti teigiamą Lietuvos kaip jūrinės valstybės įvaizdį.

  Tikimasi, kad nauja bendradarbiavimo forma užtikrins greitesnę aktualios informacijos sklaidą ir efektyvią komunikaciją tarp jūrinio sektoriaus — tiek valstybinio, tiek privataus — atstovų bei sudarys galimybes sprendimų priėmime dalyvauti visoms suinteresuotoms pusėms.

  Tegai:
  bendradarbiavimas, klausimai

  Svarbiausios temos