08:33 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (75)

  Žadama, jog bus imtasi visų priemonių, kad privalomos procedūros būtų kuo greičiau atliktos, nepažeidžiant ugniagesių gelbėtojų teisių ir kad kuo greičiau žmonių suaukotos lėšos būtų jiems išdalintos

  VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai dėl gyventojų surinktų lėšų ugniagesiams, gesinusiems gaisrą padangų perdirbimo įmonėje Alytuje informuojama, kad neatsisakoma pateikti Alytaus savivaldybės administracijos prašyme nurodytos informacijos, tačiau tai bus padaryta laikantis teisės aktų, rašoma Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešime.

  Departamentas imasi visų priemonių, kad privalomos procedūros būtų kuo greičiau atliktos, nepažeidžiant ugniagesių gelbėtojų teisių ir kad kuo greičiau žmonių suaukotos lėšos būtų jiems išdalintos.   

  Departamentas, gavęs Alytaus miesto savivaldybės administracijos prašymą pateikti sąrašą, nurodant vardus, pavardes, asmens kodus ir atsiskaitomųjų sąskaitų numerius, dėl konsultacijos pateikimo kreipėsi į Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją.

  Ji atsakė, kad savivaldybės prašymas būtų laikomas pagrįstas, jeigu jame būtų pateikta asmens duomenų tvarkymo apimtis, asmens duomenų tvarkymo tikslas (kokiems teisėtiems ir apibrėžtiems tikslams siekiama tvarkyti fizinio asmens vardą ir pavardę, asmens kodą bei atsiskaitomosios sąskaitos numerį) ir teisėta asmens duomenų tvarkymo sąlyga. Taip pat būtinas darbuotojų, kurių duomenys bus perduodami, sutikimas.

  Gaisras padangų perdirbimo gamykloje "Ekologistika" Alytuje kilo spalio 16-osios naktį. Jam suvaldyti prireikė trijų dienų, bet padangos smilko dar savaitę. 

  Anksčiau Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis sukritikavo Vidaus reikalų ministerijos veiksmus. Jis pareiškė, kad miestas negauna pakankamos pagalbos iš Vilniaus ir yra priverstas kovoti su stichija savarankiškai. Pasipiktinę ir šalies gyventojai. Internete pasklido peticija, raginanti atleisti vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę.

  Sudegė beveik dviejų tūkstančių kvadratinių metrų plotą užimančios panaudotų padangų sandėliavimo patalpos. Preliminariais skaičiavimais, gaisro padaryta žala gamtai gali siekti daugiau nei 5 mln. eurų.

  Temos:
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (75)

  Dar šia tema

  Alytuje dirbę ugniagesiai gaus papildomas sveikatos priežiūros paslaugas
  Lietuvos ugniagesiai surengė mitingą, reikalaudami finansavimo
  Baltijos šalių gydytojai ir ugniagesiai gelbėtojai iš beviltiškumo eina į gatves
  Nebėra kantrybės: Vilniuje ugniagesiai reikalavo didesnių atlyginimų
  Tegai:
  lėšos, ugniagesiai gelbėtojai

  Svarbiausios temos