02:06 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot socialdemokratų, nedidelė nuolaida galėtų paskatinti žmones likti dirbti regione, o ne iš jo išvykti

  VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Lietuvos Seime pasiūlyta kompensuoti dešimt procentų elektros energijos kainos Ignalinos, Visagino ir Zarasų savivaldybių gyventojams.

  Iniciatyvą pristatė Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija. Deputatai registravo siūlymą kitų metų valstybės biudžetui, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Seimo narys socialdemokratas Julius Sabatauskas pažymėjo, kad po to, kai buvo nuspręsta uždaryti Ignalinos atominę elektrinę (AE), pradėjo veikti eksploatavimo nutraukimo fondas, tačiau 2020 metais lėšos jam nėra numatytos. Tuo pačiu metu, pasak jo, keliose savivaldybėse išlieka sudėtinga ekonominė ir demografinė sudėtis.

  "Čia (Ignalinos, Visagino ir Zarasų savivaldybėse — Sputnik) tikrai aštriau nei kitur jaučiamos darbo vietų, emigracijos problemos. Šioms savivaldybėms sudėtingiau išlaikyti infrastruktūrą, ekonomiką, tiesiog išsaugoti žmogiškąjį potencialą", — pareiškė deputatas.

  Frakcijos atstovai mano, kad 10 procentų mokesčio už elektros energiją lengvata gali skatinti žmones likti šiame krašte gyventi ir dirbti. Jie siūlo rasti tokią galimybę ir numatyti šią lengvatą kitų metų biudžete.

  Socialdemokratų manymu, regionui reikalinga papildoma parama. Jie siūlo kompensavimui už dalį suvartojamos elektros energijos Ignalinos, Visagino ir Zarasų savivaldybių gyventojams skirti 800 tūkstančių eurų iš Energetikos ministerijai numatytų asignavimų.

  Ignalinos atominė elektrinė buvo uždaryta 2009 metais, po to buvo pradėti jos eksploatavimo nutraukimo darbai. Tokia priemonė buvo padiktuota Lietuvai kaip viena iš įstojimo į Europos Sąjungą sąlygų.

  Daugelis ekspertų pažymėjo, kad elektrinės uždarymas paskatino staigų elektros energijos kainų šuolį Lietuvos gyventojams.

  AE išmontavimo darbus planuojama baigti 2038 metais.

  Dar šia tema

  Ignalinoje vyksta radioaktyviųjų atliekų atliekyno statybos— video
  Ekspertas: Lietuvoje dėl Astravo AE susidarė "Ignalinos kompleksas"
  Ignalinos AE reaktoriams demontuoti planuojama išleisti 20 milijonų eurų
  Tegai:
  Ignalinos atominė elektrinė (IAE), Ignalinos rajonas, elektra, Lietuva

  Svarbiausios temos