06:29 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (46)

  Pasak Venckaus, teisėjams prireikė "daug kūrybiškumo", kad sugalvotų tokią formuluotę apie jo motiną

  VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Buvusios Lietuvos teisėjos ir Seimo narės Neringos Venckienės sūnus Karolis Venckus pasipiktino teismo nutartimi, kurioje aprašyta, kaip "jo mama slapstėsi".

  Jis paskelbė dekreto ištrauką savo Facebook paskyroje, komentuodamas: "Reikia daug kūrybingumo tokias koncepsijas išrasti".

  Dokumente teigiama, kad Venckienė slapstėsi "ne fiziškai, o teisiniu pagrindu, piktnaudžiaudamas savo teisėmis, vilkindama laiką".

  Buvusi teisėja kartu su sūnumi į JAV išvyko 2013 metais, vykstant tyrimui dėl nepilnametės dukterėčios Deimantės Kedytės, kuri tapo pedofilų auka. Venckienės brolis Drąsius Kedys pradėjo kovą su pareigūnais, kurie smurtavo prieš jo dukterį, tačiau mirė keistomis aplinkybėmis.

  Mergaitė kurį laiką gyveno su Venckiene, tačiau galų gale ji buvo perduota motinai, kuri, kaip įtariama, pati atidavė dukrą seksualiniams išnaudotojams. Tolesnis Deimantės likimas nežinomas.

  Praėjusiais metais buvusi teisėja buvo areštuota ir įkalinta Čikagoje Lietuvos valdžios institucijų prašymu, kurios vėliau ilgą laiką reikalavo išduoti Venckienę Lietuvai.

  Venckienę JAV grąžino į Lietuvą lapkričio pradžioje. Lietuvoje ji bus teisiama dėl trukdymo teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai; dėl teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo; dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo ir dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui.

  Anksčiau Kauno apylinkės teismas nusprendė pratęsti Venckienės suėmimą dviem mėnesiams. Tada teismas pažymėjo, kad sprendžiant kardomosios priemonės termino nustatymą atsižvelgta į tai, kad Venckienė žinodama, jog yra traukiama baudžiamojon atsakomybėn, išvyko JAV, kur slapstėsi 6 metus, kol buvo sulaikyta. Šį sprendimą Venckienė apskundė Apeliaciniame teisme, kuris vėliau pateikė skundą nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

  Praėjusią savaitę Vilniaus apygardos teismas patenkino įtariamosios apeliaciją ir panaikino Kauno apylinkės teismo sprendimą ją suimti. Ji buvo paleista už dešimties tūkstančių eurų užstatą. Taip pat iš Venckienės paimti dokumentai, bus vykdoma intensyvi jos priežiūra.

  Vilniaus apygardos teismo teisėjų sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

  Temos:
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (46)

  Dar šia tema

  Teisėjai atsisakė nagrinėti Venckienės skundą, nes dirbo kartu su ja
  Venckienės sūnus priminė prokurorams ekstradicijos taisykles
  Tegai:
  teismas, Karolis Venckus, Neringa Venckienė

  Svarbiausios temos