06:25 2020 Balandžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.0936
 • RUB86.4750
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Vairuotojai surengė protestą Lietuvos sostinės centre, papuošdami puspriekabes laidotuvių procesijos atributika

  VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Vilniuje įvyko vežėjų protestas, kuriame dalyvavo vilkikai ir puspriekabės. Apie tai praneša Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija ("Linava") socialiniuose tinkluose.

  Protesto metu vilkikai su puspriekabėmis, lydimi policijos ekipažų, lėtai važiavo per centrinę sostinės dalį, keliais, esančiais šalia Vyriausybės, ministerijos ir Seimo.

  Ant sunkvežimio, judančio priešais visą koloną, buvo pritvirtinta reklaminė juosta su užrašu "Lietuvos transportas 1990–2020". Patys vežėjai šią akciją pavadino Lietuvos transporto sektoriaus "laidotuvėmis". Ant reklaminio skydelio taip pat buvo pasirašyti Lietuvos vežėjų "mirties kaltininkai" — 1,65 proc. mokesčių santykis ir ES mobilumo paketas.

  "Linava" aiškino, kad tokiu būdu jie bandė atkreipti dėmesį į valdžios "neatsakingus sprendimus", kurie griauna transporto sektoriaus ateitį. Anot asociacijos "Linava", visi leidimai akcijai vykdyti buvo gauti.

  "Linava" generalinis direktorius Mečislavas Atroškevičius pažymėjo, kad smulkiojo verslo atstovams tai yra paskutinė galimybė atkreipti valdžios dėmesį ir paraginti ją atsibusti, atšaukti sprendimus, kurie "palaidos smulkiuosius vežėjus".

  Vežėjai nusprendė surengti tokią akciją po to, kai vyriausybė priėmė pataisas ir ketina padidinti vairuotojo atlyginimo koeficientą nuo 1,3 iki 1,65. Anot ekonomistų, tokia mokesčių našta bus nepakeliama mažoms transporto įmonėms, valdančioms iki dešimties vilkikų. Iš 4,8 tūkst. šalyje veikiančių įmonių 85 proc. įmonių, turinčių leidimą gabenti tarptautines prekes, turi mažiau nei dešimties automobilių parką.

  Toks sprendimas Lietuvoje buvo priimtas tuo pačiu metu, kai Europos Sąjunga vykdė procedūras, kurių metu buvo priimtas Mobilumo paketas. Šie teisės aktai dar labiau susilpnins Lietuvos ir kitų periferinių Europos transporto sektoriaus konkurencingumą, o tai palengvins didelių ES šalių vykdomus pervežimus.

  "Linava" pažymi, kad siekdami visapusiškai išnaudoti konstruktyvaus dialogo su valstybės įstaigomis galimybes, vežėjai jau atšaukė lapkričio 20 dieną suplanuotą protestą priešais Seimo pastatą. Vietoj šio protesto sudaryta deklaracija, ją pasirašė 279 Lietuvos vežėjų.

  Dar šia tema

  "Tai vandalizmas!": Vilniuje visuomenininkai gynė kultūros paveldą
  Kinija išreiškė protestą JAV dėl Senato įstatymo projekto, susijusio su Honkongu
  Tegai:
  akcija, sunkvežimis, Vilnius

  Svarbiausios temos