11:43 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Daugelis, taip pat Vakarų Europa, aiškiai supranta, kad Krymo klausimas išspręstas, tačiau Vilnius ir Kijevas ir toliau iškelia šią temą, mano ekspertas Aleksandras Gusevas

  VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas padėjo tašką Krymo prijungimo klausime, tačiau Lietuvos ir Ukrainos prezidentai nesupranta, kad pusiasalis nėra kertinis akmuo atkuriant normalius santykius tarp Maskvos ir Kijevo, sakė Strateginio planavimo instituto direktorius, politikos mokslų daktaras, profesorius Aleksandras Gusevas interviu Sputnik Lietuva metu.

  "Supratimas, kad Krymas nebesugrįš į Ukrainos sudėtį, — tai gana akivaizdu. Man atrodo, kad tai akivaizdu ir pačiam Zelenskiui. Bet šią problemą reikia pažadinti, ją reikia nuolat iškelti į padanges. Visą laiką kalbėti apie tai, kad Rusija yra "šalis agresorė", bandanti "užpulti Baltijos šalis", o tai iš tikrųjų yra priežastis surengti plataus masto karines pratybas Baltijos šalyse. Tai buvo daroma ne kartą", — sakė Gusevas.

  "Nepritariu minčiai, kad žmonės, lygūs Lietuvos ir Ukrainos prezidentams, nesupranta šio klausimo. Man atrodo, kad jie yra pakankamai išsilavinę, kad suprastų, jog Krymas niekada nebus Ukrainos", — teigė ekspertas.

  Gusevas pridūrė, kad Zelenskis kalba apie Krymą, kad ir kur būtų, ir kad ir su kuo kalbėtųsi.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad šalies prezidentas Gitanas Nausėda Vilniuje per susitikimą su Ukrainos vadovu Vladimiru Zelenskiu teigė palaikantis antirusiškų sankcijų pratęsimą. Jis pabrėžė, kad Lietuva nekeis savo pozicijos Rusijos atžvilgiu, kol bus įvykdyti Minsko susitarimai ir bus nutraukta Krymo aneksija.

  Dar šia tema

  Lietuvių pasitikėjimas susvyravo: Nausėda dalina pažadus, bet neturi papildomų pinigų
  Nausėda žada ir toliau remti Ukrainos euroatlantinę integraciją
  Nausėda reikalauja, kad Narkevičius atsistatydintų
  Tegai:
  Lietuva, Ukraina, Krymas, Vladimiras Zelenskis, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos