15:49 2021 Gegužės 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.2060
 • RUB89.8825
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (75)

  Remiantis tyrimų rezultatais, iš visų tirtų vietų nuotekos gali būti išleidžiamos į nuotekų sistemą surinkimui ir valymui be papildomo apdorojimo

  VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Aplinkos apsaugos agentūra apibendrino visų po gaisro Alytaus padangų perdirbimo įmonėje "Ekologistika" spalio 24-lapkričio 18 dienomis paimtų nuotekų mėginių tyrimų rezultatus, penktadienį praneša Aplinkos ministerija.

  Rezultatai leidžia teigti, kad nei viena iš tirtų medžiagų — sunkiųjų metalų, policiklinių aromatinių angliavandenilių, lakiųjų organinių junginių — neviršijo momentinių didžiausių leistinų koncentracijų (DLK) į nuotekų surinkimo sistemą.

  Visuose imtuose mėginiuose buvo nustatyta kiek padidėjusi cinko koncentracija, bet nei viename mėginyje ji neviršijo DLK.

  Kaip rašo Aplinkos ministerija, lapkričio 18 dieną pakartotiniai nuotekų mėginiai buvo paimti iš keturių vietų: UAB "Ekologistika" rūsio, mazuto rezervuaro (į jį buvo perpumpuotas gaisrui gesinti naudotas vanduo), buvusio medvilnės kombinato išlyginimo rezervuarų ir Alytaus miesto nuotekų valymo įrenginių rezervinio aerotanko.

  Juose buvo nustatytos kiek padidėjusios lakiųjų organinių junginių — benzeno, etilbenzeno, tolueno ir ksilenų (BTEX) —koncentracijos, bet jų suma svyravo tarp 260 ir 320 µg/l ir buvo gerokai mažesnė už Suomijos vandens komunalinių paslaugų asociacijos nustatytą ribinę vertę, kuri yra 3000 µg/l (Lietuvoje nėra nustatytos ribinės vertės BTEX sumai).

  Pažymėtina, kad skirtingu metu ir skirtingų laboratorijų (AAA ir Čekijos) atliktų rūsyje imtų mėginių tyrimų rezultatai yra panašūs.

  Apibendrinusi minėtųjų tyrimų rezultatus, AAA daro prielaidą, kad iš visų tirtų vietų nuotekos gali būti išleidžiamos į nuotekų sistemą surinkimui ir valymui be papildomo apdorojimo.

  Gaisras Alytuje

  Gaisras gamykloje "Ekologistika" kilo spalio 16-osios naktį. Gaisrą pavyko užgesinti tik po dešimties dienų.

  Sudegė beveik dviejų tūkstančių kvadratinių metrų plotą užimančios panaudotų padangų sandėliavimo patalpos. Gaisro padariniai paveikė Alytaus ir jo rajono teritorijas, kuriose gyvena beveik 64,5 tūkstančio žmonių. 

  Anksčiau savivaldybės meras Nerijus Cesiulis pranešė, kad gavo vandens iš gaisravietės Pramonės gatvėje tyrimų rezultatus. Gauti duomenys rodo, jog vandenyje kenksmingi junginiai kelis kartus viršija normą. Tuo tarpu savivaldybė nuolat gavo rekomendacijas iš Aplinkos ministerijos ir joms pavaldžių įstaigų, kad tą vandenį per valymo įrenginius reikia leisti į Nemuną.

  Temos:
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (75)

  Dar šia tema

  VMVT: dioksinais užteršto regiono ribos Alytaus rajone sumažėjo
  Rusijos ambasada negavo Aplinkos ministerijos atsakymo dėl gaisro Alytuje
  Tiekti pieną gali vis daugiau Alytaus rajono ūkininkų
  Tegai:
  pavojinga sveikatai medžiaga, gaisras, Alytus

  Svarbiausios temos