09:55 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0875
 • RUB71.2368
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Remiantis preliminaria informacija, per metus grupuotė įvykdė apie 50 vagysčių, pavogtų daiktų vertė siekia 575 tūkst. eurų

  VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Lapkričio 26 d. Lietuvos policija kartu su Prancūzijos nacionalinė žandarmerija likvidavo organizuotą nusikalstamą grupę, užsiimančią navigacinių sistemų iš traktorių vagystėmis.

  Įtariama, kad organizuota grupė pradėjo veikti 2018 metais Prancūzijos kaimo vietovėse, kur vogdavo navigacines sistemas. Vėliau navigacinės sistemos buvo realizuojamos perparduodant jas dažniausiai už Europos Sąjungos ribų.

  Priklausomai nuo sistemos tipo, kiekvienos navigacinės sistemos vertė siekė nuo 10 000 iki 20 000 eurų.

  Atliekant tyrimą nustatytos 47 nusikalstamos veikos, kurias galimai vykdė ši organizuota grupė. Manoma, kad organizuotos grupės vykdoma nusikalstama veikla padarė daugiau kaip 575 tūkst. eurų žalą.

  Vagystės žemės ūkio sektoriuje

  Pastaraisiais metais Prancūzijoje buvo stebima navigacinių sistemų vagysčių iš traktorių augimo tendencija.

  Pernai buvo nustatyti 675 navigacinių sistemų vagysčių atvejai, kurie žemės ūkio sektoriui atnešė 6,5 mln. eurų nuostolių.

  2019 metų rugsėjį buvo suimti šeši asmenys ir išardyta kita Lietuvos organizuota nusikalstama grupuotė, kuri, manoma, padarė 2,5 milijonų eurų žalą.

  Dar šia tema

  Klaipėdos policija parodė, kaip vijosi vogtu automobiliu sprukusius vagis
  Vilniuje policija sučiupo rožių vagį
  Lietuva lenkia Estiją pagal automobilių vagysčių skaičių
  Tegai:
  Prancūzija, lietuviai

  Svarbiausios temos