23:06 2021 Sausio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Oro sąlygos ir kelio paviršiaus būklė nuolat keičiasi, todėl vairuotojams reikia būti ypač atidiems ir atsargiems

  VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Dėl šaltojo sezono pradžios Susisiekimo ministerija ragina vairuotojus kruopščiai paruošti automobilį žiemai, pasirinkti tinkamas padangas ir prisiminti pagrindinius vairavimo slidžia kelio danga ypatumus. Rekomendacijas paskelbė ministerijos spaudos tarnyba.

  Kelias Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius pažymėjo, kad oro sąlygos ir kelio dangos būklė šaltuoju sezonu nuolat keičiasi, ypač ryte, todėl vairuotojai turi būti ypač atidūs.

  Saugaus eismo ekspertai pataria vairuotojams atsižvelgti į oro sąlygas ir nuolat sekti informaciją apie orus, taip pat rinktis greitį, kuris užtikrintų visų eismo dalyvių saugą. Žiemą būtina išlaikyti saugų atstumą tarp transporto priemonių, nes didesnis atstumas ir mažesnis greitis suteikia daugiau laiko sureaguoti ir manevruoti pavojingoje situacijoje.

  Ekspertai pastebi, kad apsnigtame ir apledėjusiame kelyje stabdymo kelias padidėja, todėl ypač svarbu ypatingą dėmesį skirti automobilio padangoms.

  "Ryte atėjus prie automobilio reikėtų jį paruošti kelionei nuvalant sniegą ar ledą, labai svarbu įdėmiai apžiūrėti kelią. Kartais automobilis būna nepasidengęs šarma, tačiau ant kelio dangos susiformavęs vadinamasis "juodasis ledas". Taip vadinamas reiškinys, kai vizualiai kelias atrodo įprastai, tačiau jo paviršius būna pasidengęs ledu. Būtina atkreipti dėmesį į vairavimo stilių ir žiemą vairuoti švelniau, vengiant staigaus stabdymo ar staigių vairo pasukimų", — teigia vairuotojų rengimo ekspertas Darius Kanapinskas.

  Vairuotojams patariama apžiūrėti transporto priemonės žibintus, patikrinti valytuvų tinkamumą eksploatuoti ir ar tinkamai sureguliuoti galinio vaizdo veidrodėliai. Taip pat būtina visada segtis saugos diržus tiek sėdant už vairo, tiek keliaujant keleivio sėdynėse priekyje ir gale.

  Dar šia tema

  "Regitros" egzaminuotojai pataria, kaip išvengti klaidų per vairavimo egzaminą
  Lietuvos vairuotojai įvertino šviesoforų žalių rodyklių panaikinimą
  Perspėja vairuotojus: atšalus orams — nematomas pavojus kelyje
  Tegai:
  Lietuva, vairuotojai, žiema

  Svarbiausios temos