06:01 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Deputatai teigė, kad tarp moksleivių daugiau nei trečdalis jau rūko elektronines cigaretes, o tarp penktos — devintos klasės mokinių bent kartą gyvenime beveik kiekvienas paauglys mėgino rūkyti

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Seimas paragino Sveikatos apsaugos ministeriją bei Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją išaiškinti, kokių priemonių bus imamasi kovojant su Lietuvos moksleivių rūkymu, pranešė Lietuvos Seimo spaudos tarnyba.

  Jie pažymėjo, kad elektroninių cigarečių rūkymas tarp vaikų tampa nacionaline problema, o rūkalių ar bandžiusiųjų rūkyti amžius tampa vis mažesnis.

  Seimo narys Vytautas Kernagis teigė, kad naujausių tyrimų duomenimis, 38,6 proc. vaikų rūko elektronines cigaretes. Penktos, septintos ir devintos klasių mokiniai bent kartą gyvenime yra išbandę elektroninę cigaretę. 17,9 proc. šių vaikų tai išbandė per pastarąsias 30 dienų.

  "Dešimties, vienuolikos metų vaikai jau yra bandę rūkyti, tačiau, deja, šiandien vienintelės prieinamos prevencinės programos yra skirtos paaugliams nuo 14 metų", — skundėsi Kernagis.

  Seime pažymėta, kad turėtų būti ne tik elektroninių cigarečių licencijavimo programa, draudimai pridėti kvapiųjų medžiagų, suteikiančių malonų skonį, bet ir mokymo programos tėvams, mokytojams bei prevenciniai užsiėmimai ir diskusijos vaikams.

  Anot Seimo narės Paulės Kuzmickienės, nuo šių metų spalio Vilniaus sveikatos biuras rengia grupinius renginius rūkaliams nuo 15 iki 17 metų. Tačiau šio amžiaus paaugliams kalbėti jau kiek per vėlu.

  "Kreipdamiesi į ministrus, norime ne tik perduoti susirūpinusių tėvų ir mokytojų žinią, tačiau ir paraginti atsakyti, kokių priemonių ir kada ketina imtis sveikatos apsaugos ir švietimo, mokslo ir sporto ministrai, kad jau netrukus vaikų rūkymo prevencijos programas turėtų kiekviena savivaldybė", — sakė ji.

  Šiuo metu Seimo nariai yra įregistravę tabako, tabako gaminių ir susijusių gaminių, susijusių su elektroninių cigarečių gamyba, kontrolės įstatymo pataisas, mažmeninės ir didmeninės prekybos licencijavimą bei kvapiųjų medžiagų draudimą.

  Dar šia tema

  Seimas: Susisiekimo ministras pasiekė "visišką dugną"
  Lietuvos Seimas pratęsė "Rozovos bylos" tyrimą
  Tegai:
  paaugliai, Seimas, cigarečių skystis

  Svarbiausios temos