08:09 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (314)

  Lietuvos pasieniečiams kaime, esančiame už 25 metrų nuo sienos su Baltarusija, įkliuvo vyras su tūkstančiu pakelių kontrabandinių cigarečių

  VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Varėnos rajono Rakų kaime pasieniečiai sulaikė baltarusį, kuris jų akivaizdoje bandė atsikratyti kontrabandiniais rūkalais — vieną cigarečių dėžę jis įmetė į šulinį, kitą švystelėjo už namo, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Penktadienį VSAT pareigūnai patruliavo Varėnos rajono Rakų kaimo ribose. Viena nuošaloka kaimo sodyba yra maždaug už 25 metrų nuo sienos su Baltarusija. Praeidami šią sodybą VSAT pareigūnai pamatė vyrą. Tai buvo 41-erių Baltarusijos pilietis, turintis šios sodybos nuosavybės teisę.

  Jis turėjo du nešulius. Pasieniečių akivaizdoje vieną jų baltarusis įmetė į sodybos šulinį, o kitą sparčiu žingsniu panešėjęs padėjo už namo.

  Manoma, kad taip jis bandė atsikratyti įkalčių, kad krovinys nepatektų į patruliuojančių VSAT pareigūnų rankas.

  Pasiėmę ilgą kartį pasieniečiai iš šulinio ištraukė polietilenu apvyniotą paketą, kuriame buvo cigaretės. Už namo pasieniečiai rado krepšį, kuris buvo pilnas rūkalų. Iš viso aptikta 1000 pakelių cigarečių "Minsk Capital QS" su Baltarusijos akcizo ženklais.

  Контрабандные сигареты
  Aptiktas krepšys su rūkalais

  Baltarusis pasieniečiams aiškino, kad cigaretės yra ne jo.

  Vietovę patikrino VSAT kinologas su tarnybiniu šunimi. Daugiau asmenų ir daiktų neaptikta, valstybės sienos pažeidimų nenustatyta.

  Baltarusijos piliečiui dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo ir laikymo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėta administracinės bylos teisena. Teismas jam gali skirti baudą nuo 5200 iki 6000 eurų.

  Įteikę šaukimą atvykti į Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmus, kur bus nagrinėjama ši byla, pasieniečiai vyrą paleido. Cigaretes jie parsivežė į Barausko pasienio užkardą.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (314)

  Dar šia tema

  Kretingiškė kontrabandinius rūkalus slėpė ir automobilyje, ir nuomojamame bute
  Magnetais pritvirtintos cigaretės: Lietuvos muitinė rado įdomią kontrabandą — video
  Lietuvos muitininkai baltarusio automobilyje rado matrioškų kontrabandą
  Pagėgių pasieniečiai sulaikė cigarečių kontrabandą
  Tegai:
  pasieniečiai, baltarusis, Lietuva, cigarečių kontrabanda

  Svarbiausios temos