17:11 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaune planuojami pokyčiai užtikrins miesto, rajono ir pacientams teikiamų paslaugų operatyvumą bei prieinamumą

  VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Artimiausiu metu numatoma sujungti Kauno klinikinę ligoninę ir Respublikinę Kauno ligoninę, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Tokie pokyčiai užtikrins efektyvesnį pacientų srautų paskirstymą, norint patekti pas konkrečius gydytojus specialistus, jog žmonėms nereikėtų ilgai laukti eilėse. Taip pat numatoma, kad tai sutaupys administracines išlaidas, o sutaupytas lėšas bus galima nukreipti pacientų gydymo kokybei gerinti, darbuotojų darbo užmokesčiui didinti.

  Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, Kaunas gali būti pirmuoju ir vieninteliu miestu, kuriame sistemiškai peržiūrėta ir sutvarkyta ne tik pirminė, o ir stacionarinė sveikatos priežiūra.

  "Jau daugelį metų aptarinėtas siūlymas sukurti stiprią gydymo įstaigą, kuri galėtų būti ne tik miesto, bet ir regiono sveikatos priežiūros lydere, tampa realybe. Ypač svarbu, kad galimybę būti vienu iš būsimų dalininkų mato ir universitetas. Neabejotinai, tai atvertų naujas galimybes stiprinant studijų kokybę, didinant patrauklumą jauniems medikams, diegiant inovacijas", — sako Veryga.

  Tuo pačiu, toks žingsnis galėtų tapti rimtu pagrindu ateityje planuoti ir tikėtis Europos Sąjungos investicijų, pagrindinį dėmesį sutelkiant į sveikatos paslaugų kokybę, saugumą bei efektyvumą, sveikatos specialistų kompetencijų stiprinimą.

  Tokio tipo modelis turi potencialo ateityje tapti sėkmingu pavyzdžiu kitiems miestams tokiems kaip Klaipėda ir Vilnius, kur sveikatos priežiūra išlieka fragmentuota ir išbarstyta tarp skirtingų steigėjų.

  Kauno klinikinės ligoninės direktorius Albinas Naudžiūnas pabrėžia, jog panašus modelis jau ne pirmus metus sėkmingai veikia Kaune.

  "Kauno miesto savivaldybės iniciatyva buvo sujungtos visos šio miesto gydymo įstaigos, teikiančios pirmines sveikatos priežiūros paslaugas. Kitaip tariant, jos buvo sujungtos į bendrą paslaugų teikėjų tinklą, kas šiandien leidžia kokybiškiau aptarnauti pacientus bei taupyti administravimui skirtas lėšas", — sako Naudžiūnas.

  Respublikinės Kauno ligoninės direktorė Diana Žaliaduonytė teigia, kad dviejų panašias paslaugas teikiančių ligoninių sujungimas — neabejotinas sveikatos sistemos pažangos žingsnis.

  Šių ligoninių reorganizacijai pritarė vieno iš Kauno klinikinės ligoninės dalininkų — Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) — taryba.

  Artimiausiu metu Sveikatos apsaugos ministerija inicijuos šio klausimo svarstymą Vyriausybėje, po to dalininkų susirinkimuose. Ruošiantis reorganizacijai ir jos procese aktyviai dalyvaus abiejų ligoninių atstovai.

  Dar šia tema

  Kauno rajone vyras ketino padegti šešis žmones, tarp jų — trys vaikai
  Atnaujintas tiesioginis susisiekimas traukiniais tarp Vilniaus ir Kauno
  Tegai:
  ligoninė, Kauno klinikinė ligoninė, Kaunas

  Svarbiausios temos