17:36 2019 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Vilniaus universitetas, archyvinė nuotrauka

  Vilniaus universitetas laikinai stabdo veiklą: protestuoja dėl mažų algų

  © Photo : Facebook / Paskutinis prioritetas
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Gruodžio 5-6 dienomis visi Vilniaus universiteto miesteliai bus uždaryti, nebus vykdoma mokslinė veikla, už šias dvi dienas visiems VU darbuotojams suteikiamas laisvas mokamas laikas

  VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Vilniaus universitetas (VU), protestuodamas dėl dėstytojų algų, gruodžio 5–6 dienomis laikinai stabdo savo veiklą.

  Apie tai socialiniame tinkle Facebook paskelbė VU Komunikacijos fakulteto doc. dr. Deimantas Jastramskis.

  "Darbuotojams rektoriaus įsakymu suteikiamas laisvas mokamas laikas. Laisvalaikį nuo studijų galima panaudoti mokslui", — rašo  Jastramskis.

  VU Skaitmeninės bibliotekos skyriaus vadovas Ugnius Babinskas savo Facebook paskyroje rašo, kad gruodžio 5-6 dienomis visi universiteto miesteliai bus uždaryti, nevyks paskaitos, nebus vykdoma mokslinė veikla, nedirbs Centrinė administracija ir padalinių administracijos.

  Už šias dvi dienas rektoriaus įsakymu visiems VU darbuotojams suteikiamas laisvas mokamas laikas.

  "Vakar Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas susitarė su LR Vyriausybe dėl dėstytojų 10 procentų darbo užmokesčio didinimo nuo kitų metų rugsėjo 1 d.

  Minėtas susitarimas tik nežymia dalimi atliepia Vilniaus universiteto ir Lietuvos mokslinių tyrimų institutų bendruomenių iškeltus reikalavimus, todėl yra nepriimtinas bei nuviliantis", — "Paskutinio prioriteto" iniciatyvinės grupės vardu teigė doc. Rūta Žiliukaitė, kurią cituoja Babinskas.

  Protesto dienomis veiks viena universiteto auditorija (201 aud. VU Filosofijos fakultete, Universiteto g. 9, Vilnius), kurioje universiteto dėstytojai savanoriškai skaitys paskaitas. Jos bus transliuojamos internetu.

  Tai ne pirmasis VU protestas. Universiteto bendruomenė trečiadienį prie Vyriausybės dalino diplomus už "ačių". Taip buvo siekiama parodyti, kad aukštasis išsilavinimas nėra šios valdžios prioritetas.

  Dar šia tema

  Vilniaus universiteto dėstytojai įteikė 500 diplomų "už Ačių"
  Naujame biudžeto projekte papildomai lėšų skiriama mokytojų bei medikų atlyginimams

  Svarbiausios temos