19:23 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0964
 • RUB72.1052
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Susitepusį kolegą iš Vilniaus rinktinės demaskavo 5 kilometrus pėdsakais sekę Dieveniškių pasieniečiai

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Iš pareigų atleistas Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus rinktinės pareigūnas, močiutės sodyboje slėpęs kontrabandą.

  Antradienį VSAT Vilniaus rinktinės vadas Saulius Tamulevičius pasirašė įsakymą, kuriuo iš pareigų atleido 24-erių Padvarionių pasienio užkardos pasienietį.

  Toks sprendimas priimtas gavus Vilniaus apygardos teismo baudžiamąjį įsakymą, kuriuo pareigūnas buvo pripažintas kaltu dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

  Balandžio mėnesį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Dieveniškių užkardos pareigūnai Šalčininkų rajono Dieveniškių miestelio prieigose, netoli sienos su Baltarusija, rado įtartinus automobilio vėžių įspaudus. Jie vedė į Lietuvos gilumą. Valstybės sienos pažeidimo požymių nebuvo.

  Įtartinomis vėžėmis pasieniečiai mišku ir atviromis vietomis sekė apie 5 kilometrus, kol pasiekė Šalčininkų rajono Kamučių kaime esančią sodybą. Ji priklauso dabar jau atleisto VSAT pareigūno močiutei. 

  Į įvykio vietą atvykus VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Ikiteisminio tyrimo skyriaus pareigūnams sodyboje buvo atlikta krata. Jos metu sodybos daržinėje pasieniečiai aptiko 20 dėžių su kontrabandiniais rūkalais.

  Iš viso rasta 10 tūkst. pakelių cigarečių "NZ Gold" su Baltarusijos akcizo ženklais. Jų muitinė vertė įskaitant privalomus sumokėti mokesčius yra 32 726 eurai.

  Tą pačią dieną sodyboje buvo sulaikytas ne tarnybos metu buvęs pasienietis. Jis prisipažino čia atgabenęs cigaretes, kurias esą surado miške. Po sulaikymo iki pat teismo pasienietis buvo nušalintas nuo tarnybos.

  Vilniaus apygardos teismas pareigūną pripažino kaltu padarius nusikaltimą ir už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis skyrė 10 tūkst. eurų dydžio baudą. Į paskirtą bausmę įskaitęs sulaikyme išbūtas dvi paras, teismas skyrė galutinę 9800 eurų baudą.

  Iš VSAT atleistas pareigūnas sienos apsaugoje tarnavo beveik trejus metus.

  Tegai:
  kontrabanda, pasienis

  Svarbiausios temos