09:30 2019 Gruodžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Brėžinys

  Skuodo vyriausiasis architektas neteisėtai tvirtino paties parengtus projektus

  Фото: unsplash.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Architektas pripažintas kaltu dėl korupcinių nusikaltimų ir turės sumokėti beveik 20 tūkstančių eurų baudą

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Nuteistas buvęs Skuodo rajono savivaldybės vyriausiasis architektas Tomas Bagočius ir jam padėjusi matininkė Violeta Gutauskienė, praneša Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

  Klaipėdos apygardos teismo nuosprendžiu už piktnaudžiavimą tarnyba, dokumentų klastojimą ir kyšininkavimą Bagočiui paskirta 19 800 eurų bauda, o Gutauskienei už piktnaudžiavimą tarnyba bei dokumentų klastojimą — 12 100 eurų bauda.

  Bylos duomenimis, Skuodo vyriausiasis architektas nuo 2017 metų gruodžio iki 2018 metų gegužės sistemingai, siekdamas turtinės naudos, neteisėtai susitardavo su užsakovais, kad už piniginį atlygį jis parengs statybos projektą.

  Vykdydamas susitarimus, vyriausiasis architektas, norėdamas nuslėpti projektų autorystę, statybos projektuose nurodydavo iš anksto su bendrininke Gutauskiene sutartą, tikrovės neatitinkančią informaciją, esą šių projekto autorė ir projekto vadovė yra Gutauskienė. Tokiu būdu dalis projektų dokumentų buvo suklastojama.

  Vėliau vyriausiasis architektas paties parengtiems projektams pritardavo ir išduodavo statybos leidimus suprojektuotiems pastatams statyti.

  Dar šia tema

  Už kyšį karininkui buvusiam Šiaulių oro uosto vadovui — 60 tūkst. eurų bauda
  Kyšininkavimo skandalas Mažeikiuose: sulaikyti trys valstybės pareigūnai
  Kieno pinigus susisiekimo ministras išleido komandiruotėje?
  Nuo kitų metų už neteisėtą partijų finansavimą galima bus atsidurti kalėjime
  Tegai:
  Skuodas, korupcija, Lietuva

  Svarbiausios temos