17:23 2019 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Kauno kogeneracinė jėgainė, archyvinė nuotrauka

  Kauno LEZ pradedami kogeneracinės jėgainės bandymai

  © Photo : UAB KAUNO KOGENERACINĖ JĖGAINĖ
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Planuojama, kad Kauno kogeneracinė jėgainė komercinę veiklą pradės 2020 metų pirmąjį pusmetį, bendra projekto vertė siekia iki 160 milijonų eurų

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Šią savaitę Kauno kogeneracinėje jėgainėje pradedami bandymai, praneša objekto spaudos tarnyba.

  Gyventojai įspėjami apie neįprastus garsus ir baltų dūmų ratilus ir kviečia nesibaiminti, nes tai yra jėgainės katilo ir aukšto slėgio garo vamzdynų bandymų pasekmės.

  Pirmosiomis savaitėmis jėgainės technologinės įrangos bandymai bus atliekami naudojant tik gamtines dujas. Vėliau į jėgainę bus atvežtos pirmosios atliekos. Numatoma, kad jėgainę pirmosios atliekos pasieks sausio pabaigoje. 

  Jėgainės projektą kartu įgyvendina bendra "Ignitis grupės" ir "Fortum" įmonė — UAB "Kauno kogeneracinė jėgainė". Bendra projekto vertė siekia iki 160 milijonų eurų.

  Kauno kogeneracinė jėgainė atitinka griežtus ES aplinkos apsaugos standartus. Planuojama, kad jėgainė padės išvengti net 200 tūkstančių tonų atliekų, kurios, nesant jėgainei, patektų į Lietuvos sąvartynus.

  Jėgainė komercinę veiklą pradės 2020 metų pirmąjį pusmetį.

  Dar šia tema

  Atnaujintas tiesioginis susisiekimas traukiniais tarp Vilniaus ir Kauno
  Bus sujungtos dvi Kauno ligoninės
  Tegai:
  bandymai, Kaunas

  Svarbiausios temos