21:19 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvoje dirbančių užsieniečių skaičius nuolat kinta — vieni darbuotojai atvyksta ar įsidarbina kitoje įmonėje, kiti išvyksta, o darbdaviai informaciją teikia kiekvieną kartą įdarbindami žmogų

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Lapkričio mėnesį Lietuvoje įdarbinti 5800 trečiųjų šalių piliečių ir 160 užsieniečių komandiruoti dirbti į Lietuvą, skelbiama "Sodros" pranešime.

  Užsieniečius praėjusį mėnesį Lietuvoje įdarbino beveik 770 įmonių. 

  Lietuvoje dirbančių užsieniečių skaičius nuolat kinta — vieni darbuotojai atvyksta ar įsidarbina kitoje įmonėje, kiti išvyksta, o darbdaviai informaciją teikia kiekvieną kartą įdarbindami žmogų. Tad darbdavių teikiami pranešimai neatspindi tikslaus atvykusiųjų darbuotojų skaičiaus, bet leidžia stebėti tendencijas darbo rinkoje.

  "Informacija apie įdarbintus užsieniečius bus perduota Valstybinei darbo inspekcijai ir Užimtumo tarnybai. Taip siekiama sumažinti administravimo naštą darbdaviams, o darbuotojams užtikrinti socialines garantijas", — sako "Sodros" direktorė Julita Varanauskienė.

  Lietuvoje, daugėjant iš užsienio čia dirbti atvykstančių žmonių, nuo šių metų rugsėjo įsigaliojo pakeistas Užsieniečių teisinės padėties įstatymas. Informacijos apie įdarbinamą žmogų, jo darbo sutarties pobūdį, komandiruotę bei kitų duomenų reikia Valstybinei darbo inspekcijai ir Užimtumo tarnybai.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad daugiausia įdarbintų užsieniečių — paklausiausių Lietuvoje profesijų atstovai: sunkvežimių vairuotojai, virėjai, lengvųjų ir taksi automobilių vairuotojai, statybininkai, suvirintojai, įstaigų ir organizacijų vadovai. Šios profesijos patenka į 30 daugiausia atstovų šalyje turinčių profesijų sąrašą.

  Daugelio Lietuvoje dirbančių užsieniečių pajamos svyruoja nuo minimalaus iki vidutinio darbo užmokesčio ir šiek tiek atsilieka nuo vietinių darbuotojų darbo užmokesčio vidurkio. Algomis labiau išsiskiria aukštos kvalifikacijos specialistai: vadovai, mokslininkai, inžinieriai, aukštųjų mokyklų dėstytojai, pardavimų srities atstovai, įrenginių ir mašinų operatoriai, tačiau tokių specialistų iš užsienio nėra daug.

  Minimalus darbo užmokestis Europos šalyse
  © Sputnik
  Minimalus darbo užmokestis Europos šalyse

  Dar šia tema

  Per pusmetį prieglobsčio negavę užsieniečiai galės įsidarbinti Lietuvoje
  Vyriausybė nusprendė, kaip 2020 metais pasikeis atlyginimai ir pensijos
  Kopenhagoje Danijos darbuotojai sukėlė muštynes su lietuviais
  Tegai:
  darbuotojai, užsieniečiai, Lietuva

  Svarbiausios temos