13:57 2020 Balandžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (71)

  Iš viso vyriausybė Alytaus rajono savivaldybei nuostoliams kompensuoti skyrė daugiau kaip 58 tūkst. eurų

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Vyriausybė skirs nuo gaisro Alytuje nukentėjusių žemdirbių nuostoliams kompensuoti 35 152 Eur, praneša Žemės ūkio ministerija.

  Paramą iš Vyriausybės rezervo gaus 92 nuostolių patyrę ir iki gruodžio 1 dienos prašymus pateikę ūkininkai.

  Be kompensacijų ūkininkams, vyriausybė skyrė 23 156 Eur Alytaus rajono savivaldybės administracijai bei savivaldybės įstaigoms: iš jų Visuomenės sveikatos biurui — 2 686 Eur, Priešgaisrinės apsaugos tarnybai — 3 246 Eur, Alytaus rajono savivaldybės administracijai (pieno išvežimui utilizuoti, gatvių plovimui, šlavimui, laistymui ir kt.) — 17 224 Eur.

  Iš viso Alytaus rajono savivaldybei nuostoliams kompensuoti yra skirta 58 308 Eur.

  "Kadangi žala yra ne tik momentinė, bet ir tęstinė, jos  atlyginimas nebus vienkartinis — prašymai kompensuoti patirtus nuostolius priimami ir toliau", — sako žemės ūkio ministras Andrius Palionis.

  Nukentėję žemdirbiai, kurie dar nepasinaudojo šia galimybe, turėtų kreiptis į Alytaus rajono savivaldybę ir pateikti prašymus kompensuoti žalą bei žalą įrodančius dokumentus.

  Anksčiau Alytaus meras Nerijus Cesiulis pranešė, kad ugniagesiams gelbėtojams ir savanoriams, kurie gesino gaisrą padangų perdirbimo įmonėje Alytuje, bus išmokamos premijos. Premijoms skirtą sumą, arba 174 570,56 eurų, paaukojo šalies gyventojai ir įmonės.

  Gaisras gamykloje "Ekologistika" kilo spalį, jį pavyko užgesinti tik po dešimties dienų. Sudegė beveik dviejų tūkstančių kvadratinių metrų plotą užimančios panaudotų padangų sandėliavimo patalpos.

  Dėl gaisro į orą pateko daug sunkiųjų kenksmingų dalelių. Vietiniams ūkininkams buvo uždrausta prekiauti tam tikru maistu, o gyventojai buvo raginami būti atsargūs.

  Gaisro padariniai paveikė Alytaus ir jo rajono teritorijas, kuriose gyvena beveik 64,5 tūkstančio žmonių.

  Preliminariais skaičiavimais, gaisro padaryta žala gamtai gali siekti daugiau nei 5 mln. eurų.

  VRM sudaryta darbo grupė pažymėjo, kad jei įmonės gamybinės patalpos būtų tikrintos ir tinkamai vykdyta jų valstybinė priešgaisrinė priežiūra bei būtų laikomasi visų paisomų reikalavimų, gaisro rizika būtų minimali.

  Taip pat nustatyta, kad jei būtų paskelbta aukščiausia pajėgų pasitelkimo kategorija, o Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas būtų labiau įsitraukęs į vadovavimą gaisrui gesinti, tikėtina, kad gaisro gesinimui reikalingi ištekliai ir pajėgos būtų telkiami sparčiau.

  Temos:
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (71)

  Dar šia tema

  Alytaus ugniagesiai gaus 590 eurų premijas
  Ar buvo gaisras: Alytaus meras pakomentavo vandens ir dirvožemio tyrimus
  Rusijos ambasada negavo Aplinkos ministerijos atsakymo dėl gaisro Alytuje
  Tegai:
  vyriausybė, ūkininkai, ūkininkas, gaisras, Alytus

  Svarbiausios temos