23:22 2021 Kovo 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  "Miško broliai": praeitis ir dabartis (72)

  Anksčiau teismas įpareigojo politiką sumokėti dešimt tūkstančių eurų per du mėnesius nuo nuosprendžio paskelbimo dienos. Anot Titovo, jį palaikė ne tik artimieji ir draugai, bet ir jam nepažįstami piliečiai

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Klaipėdos politikas Viačeslavas Titovas surinko reikiamą sumą, kad sumokėtų baudą, kurią jam paskyrė Lietuvos teismas už pasisakymą apie "miško brolių" vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą. Apie tai jis paskelbė savo Facebook puslapyje.

  Teismas įpareigojo Titovą sumokėti dešimt tūkstančių eurų per du mėnesius nuo nuosprendžio paskelbimo dienos.

  Spalio pabaigoje politikas "Facebook'e" paskelbė įrašą, kuriame paprašė visų neabejingų pagalbos.

  Jam pavyko surinkti 11 800 eurų. Anot Titovo, pagal įstatymą jis turi sumokėti 1770 eurų mokestį, dar dešimt tūkstančių išleis baudai sumokėti.

  "Aš įsipareigoju likusius pinigus panaudoti demokratijos, teisingumo ir žodžio laisvės plėtrai mūsų Lietuvos Respublikoje", — parašė politikas.

  Anot Titovo, tai, kad jam pavyko surinkti pinigų su piliečių parama, yra dar viena "bendra pergalė" po šių metų kovo mėnesio miesto tarybos rinkimų.

  Titovas pabrėžė, kad jo politinio persekiojimo užsakovai, padedami Lietuvos prokuratūros ir teismų, "pavertė jį nusikaltėliu" ir bandė sudaryti finansiškai neįveikiamas gyvenimo sąlygas jam ir jo šeimai.

  "Per šį mėnesį pajutau didžiulį artimųjų, draugų, "Titov ir teisingumo" komiteto bendraminčių, tų, kurie buvo priversti persikelti dirbti ir gyventi į kitas šalis, studentų, darbuotojų, pensininkų ir daugelio Lietuvos žmonių, kurie man buvo tiesiog nepažįstami, palaikymą. <…> Esu giliai įsitikinęs, kad tik drauge kartu įveiksime bet kokias kliūtis ir sukursime Lietuvoje teisingą valstybę", — rašė jis.

  Skandalas aplink Titovą tęsiasi jau daugiau nei metus. Viskas prasidėjo nuo to, kai politikas pasipiktino dėl Klaipėdos valdžios idėjos įamžinti mieste Ramanausko-Vanago atminimą. Lietuvoje "partizanas" laikomas "nacionaliniu didvyriu", tačiau Titovas priminė, kad Vanagas galėjo prisidėti prie aštuonių tūkstančių civilių žmonių nužudymo, ir pateikė Sovietų teismo sprendimą.

  Gegužės mėnesį teismas Titovui skyrė 12 000 eurų baudą, tačiau vėliau Klaipėdos apygardos teismas šią sumą sumažino iki 10 000 eurų. Vėliau VRK paskelbė, kad nušalina Klaipėdos miesto tarybos narį Viačeslavą Titovą ir atima jo mandatą.

  Ramanauskas-Vanagas Lietuvoje laikomas "nacionaliniu didvyriu", tačiau, daugelio ekspertų ir Lietuvos gyventojų manymu, jis nėra toks. Pagal 1957 metų Tarybinio teismo nuosprendį, "partizanas" buvo prisidėjęs prie nusikaltimų prieš civilius gyventojus, visų pirma, jis buvo apkaltintas prisidėjimu prie aštuonių tūkstančių civilių nužudymo.

  Lietuvoje "miško broliai" yra nacionalistiniai ginkluoti judėjimai, veikę šalyje 1940–1950 metais. Jie prisidėjo prie civilių gyventojų ir sovietų partijos darbuotojų žudymo.

  Temos:
  "Miško broliai": praeitis ir dabartis (72)

  Dar šia tema

  Titovas: Lietuvos teisingumas paverčia nekaltus gyventojus nusikaltėliais
  VRK nušalino Titovą iš Klaipėdos miesto tarybos
  "Tai tapo didele staigmena": Titovas nustebo dėl VRK sprendimo atimti mandatą
  Tegai:
  miško broliai, bauda, Viačeslavas Titovas

  Svarbiausios temos