11:12 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Projekte kviečiami dalyvauti ne tik privatūs asmenys, bet ir viešasis sektorius bei organizacijos, turintys daugiabučius gyvenamuosius namus, esančius Vilniaus senamiestyje ir jo apsaugos zonoje

  VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. Vilniuje nuspręsta tęsti penktus metus vykdomą projektą, kurio metu daugiabučių gyvenamųjų namų, esančių Senamiestyje ir jo apsaugos zonoje, savininkai gali gauti dalinį finansavimą fasadų elementų tvarkymo darbams atlikti, rašoma sostinės savivaldybės pranešime.

  Ateinančiais metais tam planuojama skirti 600 tūkst. eurų.

  Projekte kviečiami dalyvauti ne tik privatūs asmenys, bet ir viešasis sektorius bei organizacijos, turintys daugiabučius gyvenamuosius namus, esančius Vilniaus senamiestyje ir jo apsaugos zonoje. Savivaldybė dalyvaujantiems projekte iš dalies finansuos fasadų elementų, t. y. balkonų, lodžijų, karnizų, parapetų ir kitų architektūrinių detalių, tvarkymo darbus galimai avarinei ar avarinei būklei likviduoti.

  Pranešime rašoma, kad savivaldybė gali finansuoti 40 arba 50 proc. tvarkymo darbų kainos — finansuojama 40 proc. visos fasadų elementų tvarkymo darbų ir konstrukcijų būklės tyrimų, tvarkybos darbų darbo projekto parengimo darbų kainos, 50 proc. finansavimas skiriamas fasadų elementų tvarkymo darbams, jei daugiabučiai gyvenamieji namai įtraukti į Kultūros vertybių registrą.

  Parama skiriama tiems daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdytojams (bendrijoms, savivaldybės paskirtiems administratoriams ar jungtinės veiklos sutartimi įgaliotiems asmenims), kurie yra sudarę sutartis su agentūra dėl dalyvavimo programoje. Prašymus skirti finansinę paramą nagrinėja savivaldybės ir agentūros  darbuotojų darbo grupė. Parama suteikiama jau atlikus tvarkymo darbus.

  Norintys dalyvauti programoje 2021 metais kviečiami teikti paraiškas Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūrai.

  Senamiestyje ir jo apsaugos zonoje esančiuose daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose vis dar yra virš 400 balkonų, kurie turi galimos avarinės būklės požymių. 

  Dalinis finansavimas fasadų elementų tvarkybos darbams skiriamas iš Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis finansuojamos Vilniaus senamiesčio atgaivinimo programos.

  Dar šia tema

  Turto bankas išparduoda Senamiestyje įsikūrusius pastatus
  Sostinės Senamiesčio gyventojai pasidalins miesto istorija
  Sostinės senamiestyje baigtas Žydų kvartalo atminčiai skirtas meno projektas
  Tegai:
  Senamiestis, Vilnius

  Svarbiausios temos