13:14 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Vidaus rinkoje parduodama apie 40 proc. Lietuvoje pagamintų pieno produktų, o likusi dalis eksportuojama

  VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. Lietuvoje natūralaus pieno eksportas per metus sumažėjo 24,6 proc., praneša pieno perdirbimo įmonių asociacija "Pieno centras".

  Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, per šių metų sausį–spalį Lietuva eksportavo 54,3 tūkst. tonų natūralaus pieno. Lietuviško natūralaus riebumo pieno vidutinė dešimties mėnesių eksporto kaina buvo 318 eurų už toną, kai stambiesiems pieno ūkiams Lietuvoje, kurie patiekė apie 65 proc. viso supirkto kiekio, mokėta vidutiniškai 323 eurai už toną.

  Pasak pienininkų asociacijos "Pieno centras" direktoriaus Egidijaus Simonio, daugiau pieno namų rinkoje lieka dėl to, kad stambieji Lietuvos ūkininkai už pieną gauna europinio lygio kainą ir daugiau nei gautų eksportuodami pieną svetur.

  Be to, natūralaus riebumo pieno importas eksportą viršijo beveik 7 kartus — į Lietuvą buvo įvežta 369,6  tūkst. tonų pieno. Lietuvos perdirbėjai trūkstamą žaliavą perdirbti importavo vidutine 313 eurų už toną kaina.

  "Žalio pieno, skirto perdirbti, importo kiekiai per dešimt mėnesių, palyginti su pernai atitinkamu laikotarpiu, sumažėjo 1,2 proc. Tuo pačiu lietuviškos žaliavos kiekiai perdirbime šiek tiek išaugo", — sako Simonis.

  Pasak jo, Lietuvos perdirbėjai pieną importuoja iš šiaurinių kaimynų, kadangi šalyje pieno perdirbama daugiau, nei jo pagaminama šalies prekiniuose pieno ūkiuose.

  Pabrėžiama, kad apie 40 proc. Lietuvoje pagamintų pieno produktų parduodama vidaus rinkoje, o likusi dalis eksportuojama.

  Dar šia tema

  VMVT: dioksinais užteršto regiono ribos Alytaus rajone sumažėjo
  Tiekti pieną gali vis daugiau Alytaus rajono ūkininkų
  Tegai:
  Lietuva, pienas

  Svarbiausios temos