23:35 2020 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Memorialas buvo nugriautas trečiadienį, miesto centrinės aikštės rekonstrukcijos projekto rėmuose. Gračiovas priminė, kad generalinis konsulatas ragino miesto meriją nekeisti memorialo išvaizdos

  VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. Rusijos generalinis konsulas Klaipėdoje Aleksandras Gračiovas pakomentavo obelisko sovietų kariams nugriovimą Šiauliuose.

  Diplomatas priminė, kad ketverius metus konsulatas prašė vietos merijos nekeisti memorialo išvaizdos, netgi siūlė Rusijos finansinę paramą jo remontui. Jis apgailestavo, kad prašymai nebuvo išgirsti.

  Gračiovas pridūrė, kad Šiaulių valdžia iš anksto perspėjo diplomatinę atstovybę apie darbus aikštėje, kurioje buvo obeliskas. Trečiadienį obeliskas sovietų kariams buvo nugriautas, tačiau kapines buvo nuspręsta palikti.

  "Kartu su visuomene ir veteranų bendruomene atidžiai stebime darbo eigą. Svarbu, kad bendrų pastangų dėka mes sugebėjome įtikinti vietos valdžios institucijas atsisakyti perkelti palaikus", — rašoma generalinio konsulo pranešime "Facebook".

  Memorialas liks reikšminga vieta miesto gyventojams, pridūrė diplomatinė atstovybė. Čia buvo palaidoti 53 kareiviai, tarp jų trys Sovietų Sąjungos didvyriai.

  Anksčiau vietos valdžia nusprendė rekonstruoti Prisikėlimo aikštę, kurioje stovėjo obeliskas, tačiau memorialo likimas ilgą laiką buvo neaiškus.

  Šią savaitę obeliskas buvo nugriautas. Memorialas buvo miesto centre, kur po Antrojo pasaulinio karo perlaidota daugiau nei 50 kareivių, dalyvavusių kovoje su naciais.

  Veteranai ir Rusijos ambasada prašė išsaugoti paminklą ir pabrėžė, kad jis įtrauktas į kultūros paveldo sąrašą. Šiaulių savivaldybės teigimu, tariamai į sąrašą įtrauktos tik kapinės, bet ne pats obeliskas. Pagal jų planus, po rekonstrukcijos aikštėje liks tik atminimo plokštė su užrašu.

  Dar šia tema

  Apsigalvojo? Lietuvoje "pristabdytas" Cvirkos paminklo nukėlimas
  Politologas: Rygoje nebus ieškomi vandalai, o jei jie bus surasti — jų nebaus
  Rusija 75-osioms Pergalės metinėms gaus žemę iš memorialų sovietų kariams Lietuvoje
  Tegai:
  sovietų kariai, Rusija

  Svarbiausios temos