05:28 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tik pusė respondentų sugebėjo teisingai susieti finansinius terminus su jų apibrėžimais. Maždaug tiek pat žmonių teigė gavę pakankamai žinių apie finansus

  VILNIUS, gruodžio 8 — Sputnik. Lietuva užėmė paskutinę vietą Europos Sąjungos šalių reitinge pagal gyventojų finansinį raštingumą. Tyrimą (*pdf) atliko bendrovė "Intrum" tarp 24 ES šalių.

  Finansinio raštingumo lygis parodo, kiek gyventojai teisingai supranta pagrindines finansines sąlygas ir skaičiavimus, susijusius su santaupomis.

  Lietuva šiame reitinge užėmė paskutinę, 24-ąją vietą, surinkusi 4,25 balo iš galimo dešimties.

  Taip pat sąrašo pabaigoje atsidūrė Lietuvos kaimyninės šalys. Latvija užėmė 21 vietą su 4,86 ​​balo, Estija — 22 vietą su 4,65 balo, o Lenkija — 23 vietą (4,63 balo).

  Pažymima, kad tik 52 procentai respondentų Lietuvoje sugebėjo teisingai susieti finansinius terminus su jų apibrėžimais. Europoje šis skaičius vidutiniškai siekė 63 procentus.

  Tik 56 procentai respondentų Lietuvoje pareiškė, kad gavo pakankamą finansinį išsilavinimą. Tuo pačiu metu Europoje šis rodiklis vidutiniškai siekė 69 procentus.

  Finansinio raštingumo reitingo lyderėmis tapo Suomija, Didžioji Britanija ir Airija.

  Reitingas buvo sudarytas kaip "Intrum" tyrimo "Financial Wellbeing Barometer" dalis, kuris nustato finansinės gerovės lygį Europos Sąjungos šalyse. Ji matuojama naudojant keturias kategorijas: galimybę laiku apmokėti sąskaitas, kreditavimo laisvę, santaupas ateičiai ir finansinį raštingumą.

  Už kiekvieną kategoriją Europos šalys gauna įvertinimus nuo vieno iki dešimties, o tada balai sumuojami ir gaunamas finansinės gerovės indeksas.

  Tarp 24 ES šalių Lietuva užėmė 23-ą vietą su bendru 5,54 balu. Tik Graikija pasirodė prastesnė už ją — bendras šios šalies balas siekė 5,30.

  Latvija ir Estija nėra toli nuo savo kaimynės Lietuvos. Estija užėmė 20 vietą su 5,85 balo, o Latvija — 21 vietą su 5,55 balo. Lenkija užėmė 22-ą vietą su 5,54 taško.

  Tuo pačiu metu Lietuva buvo geresnė už kitas Baltijos šalis kategorijoje "Galimybė laiku apmokėti sąskaitas". Čia jos vidutinė vertė yra 6,57 balo ir 13 vieta.

  "Kreditavimo laisvės" kategorijoje Lietuva užėmė septintą vietą su 7,84 balo. Tačiau su "Taupymu ateičiai" Lietuvoje viskas blogai: čia šalis užėmė 21 vietą, gavusi tik 3,49 balo.

  Tegai:
  ES, Lietuva, finansinis raštingumas

  Svarbiausios temos