06:57 2020 Vasario 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB73.6096
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (331)

  Naujoji procedūra leidžia užtikrinti ne vienkartinį būklės pagerėjimą ir saugiai laukti kepenų transplantacijos ateityje

  VILNIUS, gruodžio 9 — Sputnik. Pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse atlikta viena sudėtingiausių radiologinių intervencijų vaikui, kuriam buvo reikalingas gydymas dėl kepenų fibrozės — sutrikusio kraujo tekėjimo per kepenis bei padidėjusio kepenų vartų venos spaudimo, praneša Kauno klinikų spaudos tarnyba.

  Atliktos operacijos metu buvo suformuotas (transjugulinis) porto sisteminis šuntas, įvedant stentą, jog kraujas galėtų laisvai nutekėti iš vartų venos. 

  Tai ne pirmoji penkerių metų mergaitės Orijanos operacija — į Kauno klinikas ji pateko mėnesio amžiaus. Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos gydytoja gastroenterologė doc. Rūta Kučinskienė prisimena, kai pirmą kartą susitiko su mažąja paciente.

  "Buvo atlikti tyrimai, kurių metu nustatyta įgimta tulžies latakų atrezija, — pasakoja gydytoja gastroenterologė. — Kai nėra išsivysčiusių tulžies latakų, tulžis kaupiasi kepenyse ir organas tiesiog genda. Kepenyse vyksta negrįžtami procesai, vystosi fibrozė ir cirozė, todėl ateityje bus reikalinga kepenų transplantacija", — sako docentė.

  Pasak doc. Kučinskienės, svarbu kuo ilgiau išlaikyti kepenis gyvybingas. Ligoninėje mergaitei buvo atlikta ne viena sudėtinga pagalbinė operacija, būtina jos gyvybei išsaugoti ir gyvenimo kokybei gerinti. 

  Naujoji procedūra leidžia užtikrinti ne vienkartinį būklės pagerėjimą ir saugiai laukti kepenų transplantacijos ateityje. 

  Mergaitės mama Aušra prisimena laiką prieš operaciją, kai dukrą dėl kraujavimo ir pilvo skausmų reikėdavo skubiai vežti į ligoninę.

  "Orijana yra labai judrus vaikas, todėl jos aktyvumą tekdavo riboti ir stebėti. Kadangi blužnis buvo padidėjusi, kildavo grėsmė, kad šio organo nesusitrenktų, nes prasidės vidinis kraujavimas ir galime tiesiog nebespėti nuvykti iki ligoninės", — pasakoja moteris. 

  Pasak jos, šiandien mergaitė jaučiai tikrai geriau. Pilvelis iškart sumažėjo, nes sumažėjo pati blužnis. Ji nebesiskundžia pilvo skausmais.

  Suaugusiems šios operacijos atliekamos ir anksčiau, tačiau vaikui atlikta pirmą kartą, nes tai sudėtinga procedūra, o įgimta tulžies latakų atrezijos patologija yra reta. Europoje procedūros atliekamos tik didžiausiuose centruose, o daugelyje šalių išvis neatliekamos. 

  Temos:
  Medicina ir sveikata (331)

  Dar šia tema

  Kaune gimė mažiausias naujagimis Lietuvoje — 350 g sverianti mergaitė
  JAV gydytojai per klaidą persodino inkstą ne tam pacientui
  Tegai:
  transplantacija, kepenys

  Svarbiausios temos