22:54 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (349)

  Žuvusiajai per pastaruosius metus kelis kartus įkando šunys, tačiau iki šiol nežinoma, ar tai susiję su infekcija

  VILNIUS, gruodžio 9 — Sputnik. Latvijoje, Daugpilyje, nuo pasiutligės mirė 55 metų moteris, praneša Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) spaudos tarnyba.

  Remiantis ULAC iš Europos skubaus įspėjimo ir reagavimo sistemos (EWRS) gautais duomenimis, moteriai simptomai pasireiškė lapkričio 22 dieną.

  Nors specialistai negali suprasti, kas konkrečiai sukėlė infekciją. Pastaruoju metu buvo keli precedentai, galėję išprovokuoti ligą. Tačiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių ekspertai jų kol kas nesvarsto.

  Moteris dirbo savanore gyvūnų prieglaudoje Daugpilyje. Balandį jai buvo įkandęs šuo, tačiau šiuo metu šis gyvūnas yra sveikas, vadinasi, ligos nešiotoju jis tada nebuvo.

  Be to, moteris maitino benames kates ir šunis namo kieme, taip pat sodyboje už miesto, šalia miško. Tačiau nežinoma, ar jie jai įkando, ar ne.

  Taip pat paaiškėjo, kad 2018 metų gegužę moteris keliavo į Indiją, kur jai įkando šuniukas.

  Paskutiniai žmonių pasiutligės atvejai Latvijoje buvo užregistruoti (po vieną atvejį per metus) 1993, 1996 ir 2003 metais.

  Paskutinis pasiutligės atvejis laukiniams gyvūnams registruotas 2012 metais. 2014 metais Latvija gavo šalies, kurioje nėra pasiutligės, statusą.

  Kalbant apie Lietuvą, ULAC duomenimis, praėjusiais metais medicinos pagalbos į medikus kreipėsi daugiau nei penki tūkstančiai asmenų, nukentėjusių nuo įvairių laukinių ir naminių gyvūnų. Daugiau nei pusė jų yra skiepyti nuo pasiutligės. Praėjusiais metais nuo ligos niekas nemirė.

  Iki šiol nėra veiksmingo pasiutligės gydymo, todėl įkandus, įdrėskus ar apseilėjus bet kokiam gyvūnui, rekomenduojama skubiai kreiptis į gydymo įstaigą. 

  Vienintelė galimybė apsisaugoti nuo pasiutligės ir išvengti mirties — skiepai.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (349)
  Tegai:
  šuo, pasiutligė, Latvija

  Svarbiausios temos