22:18 2020 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šiandien eidamas 84-uosius metus mire buvęs Maskvos meras; pasak Baltijos šalių tyrimo centro vadovo, šio žmogaus dėka postsovietinėje erdvėje buvo įgyvendinti Rusijos tautiečiams naudingi projektai

  VILNIUS, gruodžio 10 — Sputnik. Buvęs meras nutiesė kelią tiems projektams, kurie suteikia galimybę žmonėms Baltarusijoje ir Baltijos šalyse jaustis gana patogioje aplinkoje, interviu Sputnik Lietuva sakė ekspertas Nikolajus Meževičius.

  Jurijus Lužkovas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Евгений Одиноков

  Rusijos Federacijos Baltijos šalių tyrimų asociacijos prezidentas, ekonomikos mokslų daktaras, Sankt Peterburgo valstybinio universiteto profesorius Nikolajus Meževičius priminė, kad Lužkovas daug padarė dėl Rusijos tautiečių Baltijos šalyse.

  "Ekspertų bendruomenė, visų pirma, ekspertų bendruomenė, nagrinėjanti Baltijos regioną ar posovietinę erdvę, turėtų atkreipti dėmesį, kad jis buvo pirmasis ir propagavo absoliučiai teisingas tezes, susijusias su tautiečių palaikymu dar tais metais, kai Užsienio reikalų ministerijos dėl akivaizdžių priežasčių negalėjo neturėti aktyvios pozicijos šiuo klausimu. Jurijus Michailovičius Lužkovas nutiesė kelią įgyvendinti tuos projektus, kurie šiandien bent kažkiek leidžia mūsų tautiečiams, visų pirma, tai yra susiję su Ryga, su Minsku, <...> jaustis, žinoma paligynus, patogioje aplinkoje", — sakė jis.

  Buvęs Maskvos meras Jurijus Lužkovas mirė eidamas 84-uosius gyvenimo metus. Jo padėjėjas Timūras Šogenovas teigė, kad buvęs meras mirė Vokietijos Miuncheno klinikoje, kur jam buvo atlikta širdies operacija.

  Tegai:
  Rusija, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos