22:21 2020 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (259)

  Skebiama, kad gyventojai tabletėmis bus aprūpinami bendradarbiaujant su gydymo įstaigomis, savivaldybių administracijomis

  VILNIUS, gruodžio 10 — Sputnik. Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) įsigijo 4 mln. jodo tablečių, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Skelbiama, kad įsigyta 4 mln. jodo tablečių, kurios gali užtikrinti apsaugą nuo radioaktyviojo jodo branduolinės avarijos atveju.

  Gruodžio 5 dieną šiuo tikslu sudaryta sutartis su ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą pateikusiu konkurso dalyviu. Bendra sutarties vertė siekia per 1 mln. eurų su PVM. 

  Pirkimą organizavo ir sudarytą sutartį administruoja SAM Ekstremalių sveikatai situacijų centras (ESSC).

  SAM primena, kad kalio jodido tabletės apsaugo tik nuo radioaktyviojo jodo, tačiau ne nuo kitų radioaktyviųjų medžiagų, kurios pasklinda aplinkoje branduolinės avarijos atveju, todėl jos turėtų būti vartojamos tik rekomendavus valdžios institucijoms.

  Pranešime pabrėžiama, kad Lietuva, nustatydama reikalavimus kalio jodido tablečių naudojimui įvykus branduolinei avarijai, vadovavosi 2017 metų Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijomis.

  Lietuva kritikuoja Astravo AE

  Vilnius nuolat kritikuoja Baltarusijos vystomą Astravo atominės elektrinės projektą. Lietuvos valdžia, visų pirma, nėra patenkinta statybų aikštele (50 kilometrų nuo Vilniaus) ir tuo, kad stotis statoma padedant Rusijos valstybinei korporacijai "Rosatom".

  Iš esmės Lietuvos vyriausybė piktinasi dėl to, kad Baltarusijos atominė elektrinė yra tariamai nesaugi ir kelia grėsmę Baltarusijos bei Lietuvos gyventojams. Šiuo atžvilgiu valstybėje vis dažniau vykdomos pratybos, kurių metu imituojamos "radiologinės grėsmės" dėl sprogimo Astravo AE.

  Lietuvos politikai mano, kad Baltarusijos AE kelia "grėsmę" nacionaliniam saugumui, ir paragino kaimynines šalis boikotuoti projektą. Taip pat Lietuvoje įstatymų leidybos lygiu buvo uždrausta importuoti elektrą iš trečiųjų šalių, kur yra "nesaugios" atominės elektrinės.

  Minskas visus Vilniaus reikalavimus laiko politizuotais. Baltarusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad Baltarusijos atominė elektrinė statoma visiškai laikantis saugos standartų, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nėra jokios rizikos.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (259)

  Dar šia tema

  Lietuva sugalvojo, kaip Baltarusijai "grąžinti" suverenitetą
  Lietuva paragino EK sutelkti dėmesį į Astravo AE "problemą"
  Lietuvoje papasakota, kaip bus užtikrinta Baltarusijos AE radiacinio fono kontrolė
  Tegai:
  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Lietuva, Astravo AE

  Svarbiausios temos