03:40 2020 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB68.6301
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė, kad pagrindiniai į orą išsiskyrę teršalai – azoto oksidai, bus pradėtas tyrimas dėl aplinkai padarytos žalos

  VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Jonavos cheminių trąšų gamykloje "Achema" į aplinkos orą išmesta teršalų, praneša Aplinkos apsaugos ministerija.

  Nenumatytas teršalų išmetimas į aplinkos orą įvyko trečiadienio dieną. Į įvykio vietą išvykę Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė, kad pagrindiniai į orą išsiskyrę teršalai – azoto oksidai.

  Pirminiais duomenimis, teršalai išmesti per gamybinėje įrangoje įrengtus apsauginius vožtuvus, kurie suveikia sutrikus technologiniam procesui.

  Paaiškėjus, kad šie taršos šaltiniai nėra įtraukti į įmonės turimą Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą, bus vertinama aplinkai padaryta žala. Taip pat bus nustatinėjamas išmestų teršalų kiekis.

  Dėl įvykio Aplinkos apsaugos departamente prie Aplinkos ministerijos bus pradedamas tyrimas.

  Šiuo metu žinoma, kad išmestų teršalų šleifas ėjo tarp Laibiškių ir Pagelažių gyvenviečių, kur nėra gausiai gyvenamųjų teritorijų.

  Aplinkos apsaugos agentūros trečiadienio 01–13 val. duomenimis, azoto dioksido (NO2), kuris įeina į azoto oksidų sudėtį ir yra reikšmingas žmonių sveikatai, 1 val. koncentracija svyravo nuo 3 iki 32 µg/m³ (1 val. maksimalios koncentracijos ribinė vertė – 200 µg/m³), tai reiškia, kad ribinė vertė neviršyta.

  Kietųjų dalelių KD10 1 val. koncentracija svyravo nuo 0 iki 6 µg/m³ (24 val. vidutinei koncentracijai nustatyta ribinė vertė – 50 µg/m³).

  Dar šia tema

  Lietuvoje pradedami matuoti automobilių išmetami teršalai
  Lietuvos vandenyse Baltijos jūroje užfiksuota naftos teršalų dėmė
  Alytuje užbaigti oro tyrimai – sunkiųjų metalų koncentracijos neviršijo normų
  Klaipėdoje į uosto akvatoriją išsiliejo teršalai
  Tegai:
  cheminiai teršalai, užteršimas, Achema

  Svarbiausios temos