15:20 2021 Gegužės 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.2060
 • RUB89.8825
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Linksmų Kalėdų! (223)

  Kokią eglę — natūralią ar dirbtinę — pasirinkti, kad nekentėtumėte nuo alergijos, ir kaip ją prižiūrėti, pataria specialistai

  VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Kambarys su Kalėdų eglute turėtų būti gerai vėdinamas, kad neišprovokuotų alergijos, geriau pasirinkti tikrą medį ir jo nelaikyti iki kovo 8 dienos, o dirbtinė eglutė gali sukelti alergiją dėl susikaupusių dulkių ir mikroskopinių erkučių, papasakojo RIA Novosti apklausti ekspertai.

  Kaip pasakė imunologė, alergologė Nadežda Loginova, šiltoje patalpoje dirbtinės eglutės gali išskirti įvairias chloro turinčias medžiagas, kurios yra jų sudėtyje. Anot jos, šios medžiagos dirgina kvėpavimo sistemos gleivinę, sukelia perštėjimą gerklėje, kosulį, nosies užgulimą ir akių niežulį.

  Alergologė taip pat pridūrė, kad kadangi dirbtinės eglutės naudojamos daug kartų, ant jų kaupiasi buitinės dulkės, kuriose savo ruožtu yra dulkių erkučių.

  "Jos nemiršta nei nuo šalčio, nei esant kambario temperatūrai, ir dauginasi labai aktyviai. Todėl, jei namuose yra alergiškas žmogus, kontaktas su dirbtine eglute yra draudžiamas. Neįmanoma jos nuplauti ir pašalinti mikroskopines erkutes, todėl dėl šios priežasties jos [dirbtinės Kalėdų eglutės — Sputnik] yra pageidautinos", — pridūrė alergologė.

  Alergologijos ir klinikinės imunologijos instituto alergologė ir imunologė Ala Ryžich pažymėjo, kad natūralios eglės taip pat gali sukelti alergiją, tačiau tai paveiks tik tuos, kurie yra alergiški spygliuočių medžių žiedadulkėms.

  "Jei yra ūmi alergija, tada dervos, kurias išskiria eglė, gali tapti dirgikliu", — papasakojo Ryžich.

  Alergologė Loginova savo ruožtu pažymėjo, kad alergija tikroms eglėms pasitaiko retai, nes žiemą šie medžiai nežydi ir neišskiria žiedadulkių.

  "Net ir esant alergijai spygliuočių medžių žiedadulkėms, Kalėdų eglė retai sukelia alergiją, nes eglės nežydi žiemą. Ar tai bus natūrali eglė ar dirbtinė, šias patalpas reikia vėdinti, o po švenčių nelaikyti medžio iki kovo 8 dienos, nes ant jo kaupiasi dulkės", — apibendrino specialistė.

  Temos:
  Linksmų Kalėdų! (223)

  Dar šia tema

  Kalėdų eglutė į Baltuosius rūmus pristatyta arklio traukiamu vežimu — video
  Lietuvoje pradedama prekiauti Kalėdų eglutėmis
  Kaip pasiruošti Šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams
  Anykščiuose Kalėdų eglutė įžiebta tiesiai ant vandens — video
  Kalėdų eglutė JAV okeanariume buvo prijungta prie elektrinio ungurio — video
  Nedarbo dienos per Kalėdas ir Naujuosius 2019-2020
  Tegai:
  Kalėdos, Kalėdų eglė

  Svarbiausios temos