18:28 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (403)

  Specialistės teigimu, reprodukcinę funkciją riboja amžiaus faktorius: kuo vyresnė moteris, tuo mažiau šansų jai pastoti

  VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. Pirmąjį vaiką geriausia pagimdyti iki 35 metų, nes moters reprodukcinę funkciją riboja amžiaus faktorius, tai yra, kuo vyresnė moteris, tuo mažesnė tikimybė pastoti, pareiškė reproduktologė, Rusijos mokslų akademijos narė, medicinos mokslų daktarė, profesorė Ksenija Krasnopolskaja.

  "Geriausia pagimdyti vaiką iki 35 metų, nes po to jau sumažėja galimybė pastoti. Geriau pagimdyti pirmąjį vaiką anksčiau", — RIA Novosti sakė Krasnopolskaja.

  Ji pažymėjo, kad Rusijoje, kaip ir beveik visose išsivysčiusiose šalyse, vis labiau auga nevaisingumo problema, susijusi su reprodukcinio elgesio pokyčiais.

  "Jei XIX amžiuje moteris buvo ne kartą nėščia, gimdė ir maitino, dabar dėl įvairių priežasčių ji pirmiausia įgyja išsilavinimą, siekia karjeros, užsitikrina finansinę padėtį ir tik tada galvoja apie vaikus", — paaiškino Krasnopolskaja.

  Anot jos, reprodukcinę funkciją riboja amžiaus faktorius: kuo vyresnė moteris, tuo mažiau šansų jai pastoti ir didesnė įvairių ligų rizika nėštumo metu.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (403)

  Dar šia tema

  Britė pagimdė sau anūką, būdama 55 metų
  Genetikė įvardijo žmonių su Dauno sindromu skaičiaus padidėjimo priežastį
  Tegai:
  sveikata, gimdymas

  Svarbiausios temos