19:17 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuva planuoja siųsti apie 190 karių į NATO, ES, Jungtinių Tautų ir sąjungininkų vadovaujamas tarptautines operacijas

  VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. Lietuvos kariai ir civiliai krašto apsaugos sistemos tarnautojai 2020–2021 metais bus siųsti į 11 tarptautinių operacijų, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Daugiausia — iki 60 karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų — galės būti siunčiama į NATO vadovaujamą tarptautinę operaciją Afganistano Islamo Respublikoje "Tvirta parama" ir karinę mokymo operaciją Ukrainoje Ukrainos ginkluotųjų pajėgų mokymo tikslais.

  Iki 50 karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų galės dalyvauti Jungtinių Tautų vadovaujamoje operacijoje Malio Respublikoje MINUSMA, iki 40 karių — JAV vadovaujamos koalicijos karinėje operacijoje "Įgimtas ryžtas", iki 30 karių —  ES kovos su piratavimu ir ginkluotais plėšimais jūroje operacijoje "Atalanta", iki 20 karių — ES karinėje operacijoje Viduržemio jūros regiono pietų centrinėje dalyje "EUNAVFOR MED operacija SOPHIA".

  NATO karinėje mokymo operacijoje Irake, ES karinėje mokymo misijoje Malio Respublikoje, ES karinėje mokymo misijoje Centrinės Afrikos Respublikoje Seimas leido siųsti iki 11 karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų.

  Iki 5 karių galės būti siunčiama į NATO vadovaujamą tarptautinę operaciją Kosovo Respublikoje ir tarptautinę jūrinio saugumo užtikrinimo operacijoje Hormūzo sąsiauryje.

  Anot pranešimo, 2020–2021 metais prioritetais išliks dalyvavimas NATO, NATO sąjungininkų koalicijų ir ES vadovaujamose tarptautinėse operacijose, bus siekiama išlaikyti Lietuvos indėlį į JT vadovaujamą operaciją Malyje ir Lietuvos Respublikos karinę mokymo operaciją Ukrainoje.

  Už tai numatantį Seimo nutarimą vienbalsiai balsavo 115 Seimo narių.

  Pernai Lietuva siuntė apie 170 karių į NATO, Europos Sąjungos, Jungtinių Tautų ir sąjungininkų vadovaujamas tarptautines operacijas Europoje, Azijoje ir Afrikoje.

  Lietuvos dalyvavimas tarptautinėse operacijose 1994-2016 metais
  © Sputnik
  Lietuvos dalyvavimas tarptautinėse operacijose 1994-2016 metais
  Tegai:
  tarptautinės operacijos, Lietuvos kariuomenė, Lietuva

  Svarbiausios temos