10:53 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (394)

  Buvo nustatyta, kad fenibutas gali sukelti priklausomybės bei abstinencijos sindromus, todėl ši medžiaga gali būti vartojama tik medicininiais tikslais

  VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Lietuvos rinkai nebebus leidžiama tiekti maisto papildų, kurių sudėtyje bus neleistinos medžiagos — fenibuto, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Nuo gruodžio 11 dienos, atsižvelgiant į žalingą šios medžiagos poveikį žmogaus sveikatai, ji buvo įtraukta į Narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašus ir gali būti vartojama tik medicininiais tikslais.

  VMVT atkreipia maisto papildų platintojų dėmesį ragindama suskubti peržiūrėti asortimentą ir užtikrinti, kad vartotojams nebūtų siūloma įsigyti draudžiamų maisto papildų.

  Fenibutas (angl. phenibut, phenybut, 4-amino-3-phenyl-butanoic acid) turi psichoaktyvios medžiagos požymių, šis preparatas gali būti vartojamas svaiginimosi tikslu ir gali sukelti priklausomybės bei abstinencijos sindromus.

  Šiuo metu VMVT notifikuotų Maisto papildų sąraše yra du rūšių maisto papildai, kurių sudėtyje yra fenibuto. Paaiškėjus naujoms aplinkybėms, dėl kurių maisto papildai neatitinka jiems taikomų teisės aktų reikalavimų, VMVT, vadovaudamasi pranešimo (notifikavimo) apie Lietuvos rinkai tiekiamus maisto papildus teikimo ir vertinimo tvarkos aprašu, maisto papildus su fenibutu išbrauks iš sąrašo, o subjektai, tiekiantys rinkai tokius maisto papildus, privalės nutraukti jų prekybą.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (394)

  Dar šia tema

  Vilniuje buvo prekiaujama maisto papildais, kurių sudėtyje yra kanabinoidų
  Mokslininkai ištyrė, kaip populiariausias maisto papildas veikia sveikatą
  Endokrinologė papasakojo apie rimtą vitaminų pavojų
  Tegai:
  maisto papildai, Lietuva

  Svarbiausios temos