21:22 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (92)

  Tarp Lietuvos ir į energetikos žiedą įtrauktų šalių yra išvystyta energetikos infrastruktūra, kuri bus nenaudojama po Lietuvos sinchronizacijos su Europos elektros tinklais, mano Viačeslavas Kulaginas

  VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Baltarusija turi sieną su Lenkija ir gali tiesiogiai eksportuoti elektrą, tačiau neatmetama, kad Minskas nori naudotis jau esama infrastruktūra, teigė Rusijos aukštosios ekonomikos mokyklos Pasaulio energetikos rinkų tyrimo centro direktorius Viačeslavas Kulaginas interviu Sputnik Lietuva metu.

  "Lietuvos ir Baltarusijos sistemos yra istoriškai sujungtos, ten jau nutiestos visos elektros linijos ir dabar dirba pumpuodamos elektrą. Natūralu, kad tokios infrastruktūros su Lenkija nėra, nes tai buvo šalis, nepriklausanti Tarybų Sąjungai. Galbūt čia atsižvelgta į tai, kad būtų galima panaudoti šiuos esamus pajėgumus, kurie iš esmės nebus naudojami išėjus iš BRELL", — sakė jis.

  Ekspertas pabrėžė, kad Lietuvos pasitraukimas iš BRELL apribos prekybos elektra galimybes, nes didžioji sienų dalis Lietuvoje su Baltarusiją bei Kaliningrado sritimi.

  "Todėl tolesnės prekybos ir tolesnio pajėgumų naudojimo perspektyvos, žinoma, labai apsiriboja šiuo sprendimu. Ir tada jau Baltijos šalys svarsto strateginę elektros energijos pramonės plėtrą Europos tinkle", — sakė jis.

  Baltarusija aptaria su Lenkija galimybę eksportuoti elektrą per Lietuvą, sakė bendrovės "Belenergo" generalinis direktorius Pavelas Drozdas.

  Pasak Baltarusijos bendrovės generalinio direktoriaus, Lenkijai taip pat siūloma pastatyti nuolatinės srovės intarpą "su galimybe toliau sinchroniškai veikti su Europos Sąjunga".

  Temos:
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (92)

  Dar šia tema

  Karštieji įrangos bandymai atliekami pirmajame Astravo AE energetiniame bloke
  Lietuva pasiruošė "Astravo avarijai": SAM įsigijo 4 mln. jodo tablečių
  Nausėda: reikia konsoliduoti Baltijos šalių pozicijas dėl Astravo AE
  Tegai:
  Lietuvos pasitraukimas iš BRELL, Lenkija, Lietuva, BRELL, Baltarusija

  Svarbiausios temos