08:51 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (60)

  Praėjusį rudenį suimtas opozicijos politikas, įtariamas "šnipinėjimu Rusijos naudai" nuo to laiko nebuvo paleistas

  VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Buvusio "Socialistinio liaudies fronto" lyderio, opozicijos politiko Algirdo Paleckio suėmimas pratęstas dar 3 mėnesiais.

  Penktadienį Kauno apygardos teismas patenkino prokuroro prašymą pratęsti suėmimą. Pastarąjį kartą Paleckiui buvo paskirti du arešto mėnesiai, atsižvelgiant į jo argumentus teismo posėdyje.

  Teismo nutartyje rašoma, kad sulaikymo pagrindas vis dar egzistuoja, nes Paleckis tariamai gali bėgti ar slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo. Suėmimo terminas pratęstas trims mėnesiams atsižvelgus į ikiteisminio tyrimo metu planuojamų atlikti procesinių veiksmų trukmę ir apimtį.

  Naujojo arešto terminas įsigalios nuo gruodžio 26 dienos.

  Paleckis kalinamas daugiau nei metus. Jis buvo sulaikytas praėjusių metų rudenį dėl įtarimo "šnipinėjimu Rusijos naudai". Kelis kartus jam buvo pratęstas areštas, o pati byla nagrinėjama beveik slaptai, jokios detalės visuomenei neatskleidžiamos.

  Pats Paleckis ne kartą tvirtino savo nekaltumą. Viename savo laiškų iš kalėjimo jis pavadino Lietuvos valdžios veiksmus kerštu dėl jo susidomėjimo 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais prie Vilniaus televizijos bokšto ir dėl bendravimo su rusais.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad Vilnius rodo visišką nukrypimą nuo, o galbūt net atsisakymą demokratinių vertybių, kurias skelbė stodamas į ES ir NATO.

  Temos:
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (60)

  Dar šia tema

  Lietuva nusprendė numarinti Paleckį kalėjime
  Grabauskas papasakojo apie kratas jo namuose Paleckio arešto fone
  Visuomeninis veikėjas: Lietuvos valdžia bando sužlugdyti Paleckį
  Tegai:
  Lietuva, Algirdas Paleckis

  Svarbiausios temos