07:24 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Emigracija Lietuvoje: priežastys, padariniai ir skaičiai (16)

  Nerijus Cesiulis lankėsi Norvegijoje, kurioje oficialiai gyvena 45 tūkst. lietuvių, ir ten kreipėsi į savo tautiečius

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Alytaus meras Nerijus Cesiulis pasidalino, kaip jis apgailestauja dėl didelės Lietuvos gyventojų emigracijos ir pakvietė išvykusius piliečius grįžti į tėvynę.

  "Dėl politinių bebrų ir jų klaidų daugybė žmonių emigravo. Naujos kartos politikams būtina tas didžiules skriaudas ištaisyti. Visi svajojame apie geresnį rytojų, didesnes algas. Žmogus — įdomus sutvėrimas — jam visada bus per mažai. Bet visų pinigų neuždirbsime. O gyvenimas trumpas. Gaila, kad tai įvertiname tik pabaigoje", — savo Facebook puslapyje rašė meras.

  Cesiulis papasakojo apie savo kelionę į Norvegijos sostinę Oslą, kur susitiko su gausia lietuvių bendruomene. Anot jo, Norvegijoje oficialiai gyvena 45 tūkstančiai lietuvių, tačiau, jo manymu, neoficialūs skaičiai gali būti didesni.

  Susitikimo metu meras emigrantams papasakojo apie Alytų ir jo perspektyvas bei pakvietė juos sugrįžti. Cesiulis pažymėjo, kad namai pritraukia daugybę žmonių, net nepaisant didelių atlyginimų svetur.

  "Ir žinote, kas man asmeniškai smagiausia? Kad daugumą namai traukia kaip magnetas. Pasiilgsta vaikų, tėvų, draugų, kaimynų. Ir net už solidų norvegišką atlyginimą — vis tiek nesijaučia tikrais norvegais", — rašo jis.

  Meras taip pat padėkojo tiems, kurie gyvena, dirba ir kuria ateitį Lietuvoje.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje gyvena apie 2,8 milijono žmonių. Remiantis pesimistine JT prognoze, iki 2100 metų pabaigos valstybės gyventojų skaičius gali sumažėti iki 960 tūkst.

  Kai kurie ekspertai mano, kad piliečiai palieka Lietuvą ieškodami geresnio gyvenimo kitose ES šalyse. Taip pat yra nuomonė, kad gyventojų nutekėjimui įtakos turi Lietuvos vyriausybės vykdomos reformos.

  Temos:
  Emigracija Lietuvoje: priežastys, padariniai ir skaičiai (16)

  Dar šia tema

  Lietuvos gyventojų skaičius mažėja jau antrą mėnesį iš eilės
  Ekonominis nuosmukis ir girtavimas: kaip Lietuva tapo lydere pagal alkoholio vartojimą
  Seime siūloma suteikti nuolaidą elektrai Ignalinos krašto gyventojams
  Prognozuojamas greitas Lietuvos gyventojų senėjimas
  Tegai:
  Lietuva, emigracija, Norvegija, Alytus

  Svarbiausios temos