17:33 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė

  Lietuvoje šis gripo sezonas gali sukelti didelį mirtingumą

  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gripas — sezoninis virusinis susirgimas (36)

  Mirties po užsikrėtimo A tipo gripu rizikos grupėje daugiausia yra vyresni nei 60 metų žmonės, pažymi medikai

  VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) pranešė, kad 2019/2020 metų gripo gripo sezonas gali sukelti didelį vyresnio amžiaus žmonių mirtingumą, praneša centro spaudos tarnyba.

  Remiantis naujausiu Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro pranešimu, dabar daugelyje Europos šalių dominuoja A tipo gripo viruso cirkuliacija. Tuo metu A tipo gripo virusas sudaro 71 proc., o B tipo virusas — 29 proc.

  Pasak Europos ligų prevencijos ir kontrolės ir centro, kol kas Europos regione nėra stebimas padidėjęs mirtingumas dėl gripo, tačiau vertinant ankstesnius gripo sezonus, buvo pastebėtos sunkios komplikacijos tarp 60 metų ir vyresnių žmonių.

  Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, skiepai nuo gripo yra vienintelė ir veiksmingiausia gripo infekcijos prevencijos priemonė, kuria siekiama apsaugoti visuomenę nuo sunkių gripo formų, hospitalizacijos, komplikacijų ir mirties.  

  ULAC direktorius Saulius Čaplinskas papasakojo, kad dažniausios gripo komplikacijos yra plaučių uždegimas, todėl kartu su gripo skiepu rekomenduotina pasiskiepyti ir nuo pneumokokinės infekcijos, kuri viena dažniausių gripo komplikacijų.

  Skiepytis nuo gripo dar nevėlu, nes ilgametės ULAC stebėsenos duomenimis, aukščiausi sergamumo gripu rodikliai registruojami sausio pabaigoje ir vasario mėnesį.

  ULAC taip pat primena, kad nėščiosioms, pagyvenusiems žmonėms ir sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams rekomenduojama skiepytis kiekvieną sezoną.

  ULAC primena, kad šiems rizikos grupių asmenims rekomenduojama skiepytis kiekvieną gripo sezoną. Jie skiepijami nemokamai (valstybės lėšomis): 65 metų ir vyresniems asmenims; nėščiosioms; asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose; asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais; sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.

  Gripo simptomai, gydymas ir profilaktika
  © Sputnik /
  Gripo simptomai, gydymas ir profilaktika
  Temos:
  Gripas — sezoninis virusinis susirgimas (36)
  Tegai:
  sveikata, Lietuva, gripas

  Svarbiausios temos