21:02 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Demografinė krizė Lietuvoje tęsiasi kelis dešimtmečius. Per metus nuolatinių gyventojų skaičius sumažėjo beveik dviem tūkstančiais žmonių

  VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Lietuvoje gyventojų skaičius mažėja jau trečią mėnesį iš eilės. Apie tai pranešė Lietuvos statistikos departamentas.

  Praeiviai miesto gatvėse. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Po neilgo augimo Lietuvos gyventojų skaičius vėl ėmė mažėti. Spalio mėnesį, palyginti su rugsėjo mėnesiu, nuolatinių gyventojų skaičius sumažėjo 236 žmonėmis (iki 2793486 žmonių). Lapkritį gyventojų skaičius sumažėjo dar 20 žmonių (iki 2793466).

  Gruodžio pradžioje Lietuvoje gyveno 2793292 gyventojai, tai yra 174 mažiau nei lapkritį. Per metus šis skaičius sumažėjo 1982 žmonėmis. Demografinė krizė Baltijos šalyje tęsiasi jau kelis dešimtmečius ir kelia didelį nerimą ekspertams, kurie prognozuoja tolimesnį gyventojų mažėjimą. Demografai mano, kad Vilnius šią situaciją gali įveikti tik kitų šalių migrantų sąskaita.

  Praėjusiais metais iš Lietuvos išvyko 32,2 tūkst. Kai kurie ekspertai mano, kad piliečiai išvyksta iš Lietuvos ieškodami geresnio gyvenimo kitose ES šalyse. Lietuvos vyriausybės vykdomos struktūrinės reformos įvairiose srityse taip pat gali paskatinti gyventojus emigruoti.

  Europos demografinės perspektyvos 2050
  © Sputnik /
  Europos demografinės perspektyvos 2050

  Dar šia tema

  Estija ir Latvija aplenkė Lietuvą pagal mažų ir vidutinių įmonių skaičių
  Lietuvos gyventojai — lyderiai ES pagal išleidžiamus pinigus maistui
  Lietuva tapo eksporto augimo lydere Baltijos šalyse
  Tegai:
  gyventojai, Lietuva

  Svarbiausios temos