08:53 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Buvo sudarytos sutartys su Marijampolės ir Lazdijų savivaldybių ūkininkais ir žemės ūkio bendrovėmis

  VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Lietuvoje žemės ūkio teritorijos buvo perduotos kitų metų pavasarį vyksiančioms tarptautinėms "Europos gynėjas 2020" (angl. "Defender Europe 2020") pratyboms, praneša Lietuvos kariuomenės spaudos tarnyba.

  Spalio — lapkričio mėnesį buvo pasirašytos atitinkamos sutartys su Marijampolės ir Lazdijų savivaldybių ūkininkais ir žemės ūkio bendrovėmis dėl jiems priklausančių sklypų naudojimo pratybų dalyvių reikmėms.

  "Planuojant pratybas nekarinėse teritorijose, tiksliau kalbant Suvalkijoje, susidurta su dideliais iššūkiais, nes pratybų aktyvioji fazė, tetrunkanti vos tris dienas, vyks privačiose dirbamose žemėse, kurių bendras plotas apima 24 000 hektarų. Todėl ir yra didžiausias iššūkis suderinti visas reikalingas teritorijas su civiliais valdytojais. Tai yra daugiau nei 100 fizinių asmenų bei dalis juridinių asmenų, daugiau nei 3000 skirtingų sklypų pagal kadastrinius duomenis", — sakė Gynybos štabo karininkas Tadas Černiauskas.

  Jis pabrėžė, kad reikia derėtis su daugiau nei šimtu fizinių ir juridinių asmenų. Karininko teigimu, ūkininkai buvo pasirengę "prisidėti prie Lietuvos gynybos".

  Ginkluotosios pajėgos pažadėjo kompensuoti dėl pratybų padarytą žalą keliams, laukams ir pasėliams, o vietos gyventojai turėtų numatyti vietas Lietuvos ir sąjungininkų pajėgoms atlikti tinkamesnes ir profesionalesnes užduotis civilinėse vietose.

  Pratybos bus vykdomos Marijampolės, Kalvarijos ir Lazdijų rajonuose.

  Kitą pavasarį planuojamos strateginės "Defender Europe 2020" pratybos, kuriose bus atliekami didžiausi aljanso manevrai Europoje per pastarąjį ketvirtį amžiaus. Dalyvaus iki 40 tūkstančių karių iš NATO ir sąjungininkų šalių.

  Baltarusijai artėjančios pratybos prie jos sienų kelia nerimą. Prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad jis kartu su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu turės galvoti apie tai, kaip užtikrinti savo šalių saugumą tokių NATO pratybų metu Baltijos šalyse ir Lenkijoje.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Buvusi Austrijos užsienio reikalų ministrė pasakė apie "įtrūkius" NATO viduje
  Žiniasklaida: NATO vis labiau nerimauja dėl Ankaros suartėjimo su Maskva
  Tegai:
  žemės ūkis, Lietuva, NATO pratybos, NATO

  Svarbiausios temos