23:55 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (380)

  Teigiamos ir neigiamos Naujųjų metų gėrimo pusės atskleidžiamos specialioje šventinėje Sputnik medžiagoje

  Kiekvienas iš jūsų jau seniai įsiminė, kad taurė raudono vyno yra naudinga sveikatai — tai įrodo mokslininkų tyrimai. Tačiau apie mėgstamo sovietinio gėrimo įtaką žinoma labai mažai.

  Naujųjų metų proga Sputnik nusprendė papasakoti, kaip gi šampanas veikia žmogaus organizmą.

  Šampanas su pliuso ženklu

  Visų pirma, verta pažymėti, kad gazuotas gėrimas garsėja dideliu antioksidantų kiekiu.

  Įdomi informacija moterims: sakoma, kad putojantis gėrimas pratęsia jaunystę. Jame esančios medžiagos "valo" organizmą ir "pašalina" toksinus.

  Ir nors šampanas laikomas grynai "moterišku" gėrimu, vyrai taip pat gali gauti iš jo naudos. Manoma, kad nedidelis kiekis šampano turi gerą poveikį kraujagyslėms: kaip ir kitas alkoholis mažina kraujospūdį, plečia venas ir apsaugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Šampanas taip pat dažnai laikomas afrodiziaku.

  Šampanas su minuso ženklu

  Alkoholis, kuriame mažas spirito kiekis, yra klastingas: atrodo, kad šampanas yra toks lengvas gėrimas, kad jį galima gerti dideliais kiekiais. Tačiau tik nedaugelis susimąsto, kad šiuo metu organizme kaupiasi etanolis, kuris naikina vidines kūno ląsteles.

  Nuo didelio išgerto gėrimo kiekio gali kilti pagirios — su galvos skausmu, dujų kaupimusi ir kitais virškinamojo trakto "nuotykiais".

  Šampanas — tai gėrimas "mėgėjams" ir sunku tiksliai nuspėti, kaip būtent jis gali paveikti jūsų organizmą ir net nuotaiką. Kai kuriems žmonėms su nestabilia nervų sistema jis gali sukelti apatiją, depresiją ir net nervinį išsekimą.

  Taip pat šampanas nerekomenduojamas tiems, kas kenčia nuo virškinimo problemų, pankreatito, kepenų ligų, gastrito ir opų bei hemoroidų.

  Ir atminkite: alkoholis kenkia jūsų sveikatai.

  Kaip tinkamai atidaryti šampano butelį
  © Sputnik
  Kaip tinkamai atidaryti šampano butelį
  Temos:
  Medicina ir sveikata (380)
  Tegai:
  šampanas, sveikata, Naujieji metai

  Svarbiausios temos