08:39 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB88.1385
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (334)

  Be to, dietologė priminė, kad norint papildyti skysčių balansą, reikėtų gerti po porą gurkšnių kas pusvalandį, o ne iš karto pusantro litro

  VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. Mineralinis vanduo ne visada atneša naudos organizmui, pasakė dietologė Jelena Solomatina leidiniui "Večerniaja Maskva".

  Kaip paaiškino gydytoja, mineralinį vandenį galima suskirstyti į stalo ir gydomąjį, tai yra, stipriai mineralizuotą.

  Anot Solomatinos, ypač atsargiai reikėtų vartoti gydomąjį mineralinį vandenį, kuris, savo ruožtu, yra šarminis arba rūgštinis: sveikam žmogui nerekomenduojama jo gerti, jis skiriamas pagal indikacijas.

  Taigi, esant opai ar gastritui, nereikia vartoti rūgštinio mineralinio vandens, pasakė gydytoja ir pridūrė, kad esant problemoms su virškinamuoju traktu pakenkti gali net stalo vanduo, nes dujos dirgina gleivinę.

  "Jei yra uždegimų, situacija pablogės. Todėl, jei turite stemplės ar skrandžio problemų, neturėtumėte gerti vandens, praturtinto anglies dioksidu".

  Dietologė priminė, kad norint papildyti skysčių balansą, reikėtų gerti po porą gurkšnių kas pusvalandį.

  "Jei negersite pusę dienos, o po to iš karto išgersite pusantro litro, ląstelės pasiims tiek, kiek jos visada pasiima, o vandens perteklius iš organizmo bus nedelsiant pašalintas", — apibendrino ji.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (334)
  Tegai:
  sveikata, vanduo

  Svarbiausios temos