16:56 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB88.1385
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šis dokumentas tikrai pravers keliaujantiems ir norintiems vairuoti tose užsienio šalyse, kurios nepriklauso Europos Sąjungai ar Europos ekonominei erdvei

  VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. Jau galima užsisakyti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą, rašoma "Regitros" pranešime.

  Šis dokumentas tikrai pravers keliaujantiems ir norintiems vairuoti tose užsienio šalyse, kurios nepriklauso Europos Sąjungai ar Europos ekonominei erdvei.

  Vairuotojai gali užsisakyti dviejų tipų tarptautinius vairuotojo pažymėjimus. Pirmasis galios tose šalyse, kurios yra prisijungusios prie Vienos konvencijos, pavyzdžiui, Izraelyje, Kuboje, o antrasis — prisijungusiose prie Ženevos konvencijos, pavyzdžiui, Australijoje ar Tailande. 

  Jei vairuotojas vyks ir norės vairuoti tik prie Vienos arba tik prie Ženevos konvencijos prisijungusios šalies, jam bus reikalingas konkrečiai tos konvencijos reikalavimus atitinkantis tarptautinis vairuotojo pažymėjimas.

  Beje, jei vairuotojas pageidaus, jis galės užsisakyti abiejų tipų tarptautinius vairuotojo pažymėjimus.

  Pastebėtina, kad Vienos konvencijos reikalavimus atitinkantis tarptautinis vairuotojo pažymėjimas galios, iki kol galios nacionalinis vairuotojo pažymėjimas, bet ne ilgiau kaip 3 metus. Tuo tarpu pagal Ženevos konvenciją išduodamas — 1 metus. Abiejų tipų tarptautinių vairuotojo pažymėjimų kaina vienoda — 8 Eur.

  Tarptautinį vairuotojo pažymėjimą galima užsisakyti atvykus į "Regitros" padalinį. Atvykus reikės pateikti galiojantį asmens dokumentą, o deklaruota gyvenamoji vieta bus patikrinta automatiškai. Tuo atveju, jei asmens nuolatinė gyvenamoji vieta yra Lietuvoje, tačiau jis turi kitoje ES ar EEE valstybėje išduotą galiojantį vairuotojo pažymėjimą — reikės pateikti ir jį.

  Tarptautinis vairuotojo pažymėjimas bus pagaminamas per 10 darbo dienų.

  Dar šia tema

  Regitra: pirkimo–pardavimo sutartyje svarbu nurodyti tikrą automobilio kainą
  "Regitra" į savitarnos terminalus pristato lenteles vežamiems dviračiams žymėti
  "Regitra" pasiūlė 70 tūkstančių naujų numerių
  Numerio ženklus ir registracijos liudijimus "Regitra" atsiųs pigiau
  Tegai:
  dokumentas, Europos Sąjunga

  Svarbiausios temos