00:53 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (370)

  Pažymima, kad ankstesniais metais muitininkai sulaikė maždaug po šešis milijonus pakelių nelegalių tabako gaminių

  VILNIUS, sausio 5 — Sputnik. Praėjusiais metais Lietuvos muitinė į šalį nepraleido daugiau kaip aštuonių milijonų pakelių kontrabandinių cigarečių, kurių vertė — 26,6 milijonai eurų, praneša "Ekspress-nedelia" su nuoroda į Muitinės kriminalinės tarnybos duomenimis.

  Pažymima, kad nelegalių tabako gaminių skaičius padidėjo ketvirtadaliu. 2017 ir 2018 metais muitininkai per metus sulaikė maždaug po šešis milijonus pakelių kontrabandinių cigarečių.

  Muitinė pranešė, kad iki gruodžio 9 dienos buvo atlikti 63 ikiteisminiai tyrimai. Įstaiga pridūrė, kad keičiasi ne tik kontrabandos kiekis, bet ir jos sulaikymo vieta. 2019 metų pasienyje su Baltarusija buvo aptikti 53 procentai visų nelegalių tabako gaminių.

  "Būtent baltarusiškos cigaretės sudaro didžiausią dalį — 85% viso muitinės sulaikytų cigarečių kiekio", — rašoma pranešime.

  Vis dažniau bandoma įvežti cigaretes į Lietuvą per sieną su Rusija, pažymėjo tarnybos atstovai. Jei 2017 metais Rusijos pasienyje buvo konfiskuotas tik vienas procentas visų nelegalių cigarečių, 2019 metais šis skaičius išaugo iki 28 procentų.

  Be to, keičiasi ir kontrabandos mastai. Kroviniai su nelegaliomis cigaretėmis tampa vis didesni ir siekia tūkstančius dėžių.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (370)

  Dar šia tema

  Kūčių naktį Lietuvos pasieniečiai sučiupo baltarusį su kontrabanda
  Baltarusijos pilietė į Lietuvą bandė įvežti daugiau negu 1300 pakelių cigarečių
  Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje atidarytas naujas kontrolės punktas "Kamennyj Log"
  Tegai:
  Lietuva, kontrabanda

  Svarbiausios temos