10:57 2020 Balandžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šiandien, 16:30, prie Vilniaus Aušros vartų bus galima sutikti Tris Karalius: Kasparą, Merkelį ir Baltazarą su palyda

  VILNIUS, sausio 6 — Sputnik. Festivalį "Kalėdos sostinėje" užbaigs įspūdinga Trijų Karalių eisena sausio 6-ąją ir linksma stačiatikių Kalėdų šventė Katedros aikštėje sausio 7-ąją, rašoma Vilniaus savivaldybės pranešime.

  Šiandien, 16:30, prie Vilniaus Aušros vartų bus galima sutikti Tris Karalius: Kasparą, Merkelį ir Baltazarą su palyda. Teatralizuota iškilminga eisena visus kvies prisijungti ir drauge keliauti Senamiesčio gatvėmis iki prakartėlės Katedros aikštėje. Šios spalvingos eitynės vyks jau 20-ąjį kartą.

  Pasveikinę kūdikėlį Jėzų, Trys Karaliai apsilankys ir Mokytojų namų kiemelyje, kur nuo 18:00 vyks nupuoštų kalėdinių eglučių palydėtuvių šventė "Lik sveika, Kalėdų eglute". Vilniečiai kviečiami su nupuoštomis eglutėmis atsisveikinti gražiai ir neišmesti jų bet kur.

  Po Advento ir šv. Kūčių, Kalėdas ir Kristaus gimimą švenčia ir katalikai, ir ortodoksai (stačiatikiai). Stačiatikių Kalėdos išaušta sausio 7-ąją. Nuo 17:00 Katedros aikštėje prie eglės tradiciškai susirinks gausi sostinės stačiatikių bendruomenė drauge švęsti Kalėdų. Visus pasveikins stačiatikių Šv. Konstantino ir Michailo cerkvės Tėvas Konstantinas Lazutkinas ir sostinės meras Remigijus Šimašius.

  "Kasmet vis labiau populiarėjanti šventė — unikali mūsų daugiataučio miesto tradicija, kuri padeda išsaugoti Vilniaus miesto rusų bendruomenės tautinius ir kultūros papročius, skatina meno ir kūrybos plėtrą, formuoja teigiamą mūsų svetingo atviro miesto įvaizdį", — džiaugiasi 9 kartą vyksiančio renginio iniciatorė ir organizatorė, Slavų gailestingumo fondo pirmininkė Olga Gorškova.

  Iki sausio 7 dienos vilniečiai ir sostinės svečiai dar galės džiaugtis Kalėdų traukinuku, spėti aplankyti Kalėdų miestelius Katedros ir Rotušės aikštėse. O šventinė čiuožykla Lukiškių aikštėje visus norinčius čiuožti džiugins iki pat kovo 8 dienos.

  Kultūros renginiai Vilniuje sausį
  © Sputnik /
  Kultūros renginiai Vilniuje sausį

  Dar šia tema

  Kaip Vilnius šventė Naujuosius metus — video
  Kalėdų eglutės, imbieriniai sausainiai, dovanos: kaip atrodo Naujametinis Vilnius
  Tegai:
  Trys Karaliai

  Svarbiausios temos