12:27 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Ekspertas Nikolajus Meževičius mano, kad šalies vadovybė nuolat baugina savo žmones siaubo istorijomis apie "Rusijos grėsmę"

  VILNIUS, sausio 7 — Sputnik. Lietuvos valdžios pozicija ir šalies žmonių bauginimas Rusijos "agresija" prisideda prie gyventojų nutekėjimo, interviu Sputnik Lietuva sakė Rusijos Baltijos studijų asociacijos prezidentas, ekonomikos mokslų daktaras, Sankt Peterburgo valstybinio universiteto profesorius Nikolajus Meževičius.

  Pasak jo, šalies vadovybė nuolat baugina savo žmones siaubą keliančiomis istorijomis apie "Rusijos grėsmę".

  "Lietuvoje didžiausias atotrūkis tarp valdžios pažadų ir socialinių bei ekonominių bei politinių rezultatų. Valdančiosios partijos [Dalios] Grybauskaitės (buvusios Lietuvos prezidentės — Sputnik), po to [Gitano] Nausėdos (Lietuvos prezidentas — Sputnik) lūpomis 11 metų žmonėms nuolat aiškina, kad rytoj prasidės karas ir, be abejo, su rusais, o be jų dar yra baltarusiai. Tai nepadeda stabilizuoti nuotaikų. Nelengva kurti šeimą, dirbti, kai jūs nuolat ruošiatės karui. Lietuva žudo save", — teigė ekspertas.

  Meževičius pridūrė, kad nė vienas iš išvykusių piliečių nenorės grįžti į Lietuvą, nes čia žemas pragyvenimo lygis ir vyksta nuolatinis ruošimasis karui.

  Lietuvoje gyventojų skaičius vis mažėja. Statistikos departamento duomenimis, gruodžio pradžioje Lietuvoje gyveno 2793292 gyventojai, tai yra 174 mažiau nei lapkritį. Per metus šis skaičius sumažėjo 1982 žmonėmis.

  Demografinė krizė Baltijos šalyje tęsiasi jau kelis dešimtmečius ir kelia didelį nerimą ekspertams, kurie prognozuoja tolimesnį gyventojų mažėjimą. Demografai mano, kad Vilnius šią situaciją gali įveikti tik kitų šalių migrantų sąskaita.

  Kai kurie ekspertai mano, kad piliečiai išvyksta iš Lietuvos ieškodami geresnio gyvenimo kitose ES šalyse. Lietuvos vyriausybės vykdomos struktūrinės reformos įvairiose srityse taip pat gali paskatinti gyventojus emigruoti.

  Migracijos srautai ES šalyse: krizės poveikis
  © Sputnik /
  Migracijos srautai ES šalyse: krizės poveikis

  Dar šia tema

  Linas Linkevičius: Europos autoriteto gynėjas, ar amerikonų liokajus?
  Baltijos šalis apjungė bendra kova. Dėl pinigų ir JAV dėmesio
  Ukrainietiška grėsmė Lietuvai — mitas ar realybė?
  Sviesto, o ne patrankų — ar Lietuvoje įvyks "juodojo vanago žūtis"?
  Lietuvos valdžios "minkštoji galia" neveikia: žmonės netikėjo ir nepatikės
  Tegai:
  "Rusijos grėsmė"

  Svarbiausios temos