08:50 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB88.1385
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Skelbiama, kad Kupiškio rajono gyventojas blogai pasijuto po švenčių ir pagalbos į medikus kreipėsi sausio 2 dieną

  VILNIUS, sausio 8 — Sputnik. Nuo gripo Panevėžio apskrityje (Kupiškio rajone) mirė vyras, informuoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC).

  Vyras blogai pasijuto po švenčių, o į medikus kreipėsi sausio 2 dieną. Pranešime žiniasklaidai pabrėžiama, kad tai pirmasis mirties nuo gripo atvejis šį gripo sezoną.

  ULAC duomenimis, praėjusio (2018–2019 m.) gripo sezono metu registruoti 26 mirties atvejai.

  Medikai primena, kad letalių atvejų būtų galima išvengti skiepijantis nuo gripo, nes skiepai yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų. Rizikos grupėms priklausantys asmenys nuo gripo skiepijami valstybės lėšomis. Dėl skiepų reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. 

  Per gripo epidemijas mirtingumas didėja dėl gripo sukeltų komplikacijų ir paūmėjusių lėtinių ligų. Valstybinės ligonių kasos duomenimis, išlaidos gripo ir ŪVKTI stacionariniam gydymui 2018 metais siekė 25 mln. eurų ir tai didžiausia 2018 metais skirta išlaidų dalis nuo išlaidų visoms stacionarinėms paslaugoms dėl užkrečiamųjų ligų (beveik 55 mln. eurų). 

  Specialistai pataria neprarasti budrumo ir rekomenduoja: tinkamai ir dažnai plauti rankas, nusiplovus jas nusausinti; vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis; vengti masinių žmonių susibūrimo vietų; laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų, nosį ir burną prisidengti alkūne, o vienkartines nosinaites nedelsiant išmesti bei nusiplauti rankas; neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos; gerai vėdinti patalpas; susirgus rekomenduojama kreiptis į medikus, neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į vaikų ugdymo įstaigas, laikytis gydytojo nurodymų; sergantys gripu asmenys apsaugoti kitus gali dėvėdami medicinines kaukes, kurios sulaiko kvėpavimo takų sekretus kosint ar čiaudint; sveiki žmonės, slaugydami sergantį asmenį, taip pat turėtų dėvėti medicininę kaukę.

  Kaip apsisaugoti nuo peršalimo
  © Sputnik /
  Kaip apsisaugoti nuo peršalimo

  Dar šia tema

  Kas šeštą Lietuvos darbuotoją darbdaviai nuo gripo paskiepys savo sąskaita
  Lietuvos pensininkai dažniau nei latviai ir estai skiepijasi nuo gripo
  Lietuvoje šis gripo sezonas gali sukelti didelį mirtingumą
  Lenkijoje užfiksuotas paukščių gripo protrūkis
  Tegai:
  mirtis, Lietuva, gripas

  Svarbiausios temos